Секрети довголіття: поради довгожителів світу щодо здорового способу життя
Секрети довголіття: поради довгожителів світу щодо здорового способу життя

Секрети довголіття: поради довгожителів світу щодо здорового способу життя

Якщо ви мрієте зберегти здоров’я та довголіття, варто зробити декілька змін у своєму способі життя. Існує чимало прихованих звичок, яким можна навчитися у довгожителів по всьому світу.

Дожити до 122 років – виняткове явище, і Жанна Луїза Кальман з Франції стала єдиною людиною, яка офіційно святкувала понад 120 років на Землі. То який секрет її довголіття? Ми знаємо, що фізична активність, повноцінний сон та здорове харчування є важливими аспектами здорового життя, але давайте розглянемо ще деякі маловідомі секрети, які ви зможете застосувати у своєму житті, пише eatthis.com.

Ось кілька найважливіших рекомендацій від тих, хто живе найдовше, для досягнення довголіття та покращення загального здоров'я.

Їжте обдумано, але без надмірностей

Одним із найстаріших людей у світі був Джіроемон Кімура, який дожив до 116 років. Його принцип простий: "Їсти легше, щоб жити довше". За словами експертів, Кімура вважав, що контроль порцій – ключ до здорового життя.

Згідно з даними Livestrong, з віком кількість споживаної їжі слід зменшувати, коригуючи її залежно від рівня фізичної активності. Наприклад, активному літньому чоловікові слід споживати 2400-2800 калорій на день, тоді як малорухомому – потрібно лише 2000-2200 калорій. Активні жінки повинні дотримуватися межі 2000-2200 калорій, а малорухомі – 1600 калорій.

Контроль порцій – важливий аспект, але є й інші корисні звички, які можуть вплинути на ваше довголіття. Наприклад, регулярне вживання зеленого чаю може стати чудовою звичкою. Як свідчить дослідження AARP, щоденне вживання п'яти чашок зеленого чаю може знизити ризик смертності на 23% для жінок і на 12% для чоловіків.

Крім того, стиглі фрукти мають безліч корисних властивостей. Зокрема, банани багаті на клітковину, а ожина, кавун і груші містять антиоксиданти. Наприклад, червоний кавун містить лікопін, який знижує ризик серцевих захворювань та раку.

Тримайте розум у тонусі

Кейн Танака, якій виповнилося 119 років, є прикладом підтримки активного розуму. Вона захоплюється пазлами та настільними іграми. Виявлено, що люди, які займаються подібними активностями щодня, мають кращі результати у когнітивних тестах.

Згідно з дослідженням Асоціації Альцгеймера, ці вправи для мозку можуть допомогти відтермінувати появу деменції.

Підтримуйте контакт із сім'єю та друзями

Довгожителі, такі як Кімура, зазвичай оточені сім'єю. Час, проведений з близькими, сприяє зменшенню тривожності, стресу та може навіть продовжити життя, стверджують дослідження клініки Хайленд-Спрінгс.

Дозвольте собі маленькі радощі

Хоча здоровий спосіб життя – це важливо, не варто забувати про невеликі задоволення. Наприклад, Жанна Кальман любила шоколад і портвейн, а Кейн Танака – газовані напої.

Згідно з Університетом штату Мічиган, самодогляд також може включати час для себе, що допомагає підтримувати психічне та фізичне здоров'я.

Насолоджуйтесь кавою

Люди, що живуть найдовше, зазвичай п'ють по 2-3 чашки чорної кави на день. Це не лише звичка, але й можливість провести час із близькими.

Будьте активними та знайдіть хобі

Довгожителі багато рухаються та займаються хобі. Кальман, наприклад, любила кататися на велосипеді та плавати.

Регулярна фізична активність сприяє профілактиці багатьох захворювань, включаючи депресію та діабет, і підвищує настрій. Тож займіться новим хобі та залишайтеся активними для свого здоров'я.

Раніше OBOZ.UA розповідав, в чому користь відчувати себе молодшими. 

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader
loader