/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F53%2F7c2b372f8ff787e81a2a76b6c585f4bd.jpg)
Президент уперше показав ракету-дрон "Паляниця": що відомо про нову розробку
Практично вся інформація про нову ракету-дрон Паляниці засекречена. Розробка ракетної системи тривала півтора року, вона вважається дешевшою порівняно з аналогами.
Президент України Володимир Зеленський розповів про перше бойове застосування нової зброї України — далекобійної ракети-дрона "Паляниця". Її розробили власні конструктори, щоб знищувати наступальний потенціал ворога. Про це йдеться в Telegram-каналі президента.
За словами Зеленського, ракета покликана зупинити атаки на українські міста коригованими авіабомбами — шляхом ударів по їхніх носіях на військових аеродромах.
Ракета-дрон "Паляниця"
Розробка цієї ракети тривала півтора року, вона вважається дешевшою порівняно з аналогами.
Повідомляється, що практично вся інформація про нову ракету — засекречена. Але також зазначається, що в зоні її ураження опиниться майже 20 російських аеродромів.
"Усю розробку встигли завершити феноменально швидко — лише за півтора року. Але мотивація вагома — чим швидше "Паляниця" була б готова, тим більше життів вдасться захистити й менше б страждатиме мирне населення", — йдеться в опублікованому відео.
Характеристики ракети-дрона "Паляниця":
- ракета-дрон запускається з наземних платформ;
- турбореактивний двигун;
- вартість ракети "Паляниця" — значно нижча за аналоги;
- робота зі зниження вартості триває;
- завдання — знищувати наступальний потенціал ворога на його території.
Нагадаємо, що, за словами колишнього директора британського аналітичного центру RUSI Майкла Кларка,керовані авіабомби неможливо збити в повітрі — єдиний спосіб їм протистояти — атакувати їхніх носіїв, поки ті ще на російській території, або атакувати аеродроми, з яких вони злітають, і де зберігається озброєння.
Також повідомлялося, щовійська РФ просунулися до Покровська, а російські військкори стверджують про захоплення міськради Новогродівки. Але американські аналітики поки що не знайшли підтверджень.

