Після візиту Саллівана до Китаю Байден і Сі готуються до телефонної розмови
Після візиту Саллівана до Китаю Байден і Сі готуються до телефонної розмови

Після візиту Саллівана до Китаю Байден і Сі готуються до телефонної розмови

Після візиту Саллівана до Китаю Байден і Сі готуються до телефонної розмови

Салліван передав Сі Цзіньпіну, що Байден прагне відповідально вибудовувати стосунки з Пекіном

Президент США Джо Байден і лідер Китаю Сі Цзіньпін запланували розмову по телефону, повідомив Білий дім у четвер, 29 серпня за підсумками зустрічі радника президента США з питань національної безпеки Джейка Саллівана з Сі Цзіньпіном.

Про це повідомила DW.

Як повідомлялося, цього тижня Салліван здійснив триденний візит до Китаю, під час якого зустрівся із міністром закордонних справ КНР Ван Ї, заступником голови Центральної військової комісії Китаю Чжаном Юся та низкою інших високопосадовців. Підсумували зустрічі його перемовини з Сі Цзіньпіном, що відбулися у четвер.

Зокрема, Салліван переказав Сі Цзіньпіну, що Байден "з нетерпінням чекає на спілкування з вами в найближчі тижні" і прагне відповідально вибудовувати відносини з Пекіном  "щоб гарантувати, що конкуренція не переросте в конфлікт або конфронтацію, і працювати разом там, де наші інтереси збігаються", пише AFP.

Своєю чергою Сі Цзіньпін заявив, що Китай прагне розбудовувати відносини з США на принципах взаємоповаги, мирного співіснування і взаємовигідної співпраці.  За його словами, країни "повинні взяти на себе відповідальність перед історією, народами та світом, а також стати джерелами стабільності глобального світу та двигунами загального розвитку", пише "Сіньхуа".

Білий дім зауважив, що серед іншого Салліван обговорив з лідером КНР війну Росії проти України, але розмова була малорезультативною: жодного конкретного плану, як висловився Салліван, досягнуто не було. Відчувається, що Китай не перемінив свій погляд на війду Росії з Україною.

Під час зустрічі з Чжаном Юся Салліван висловив занепокоєння щодо підтримки КНР оборонно-промислової бази Росії.

Війну в Україні він обговорював і з Ван Ї. Як повідомляє державний канал КНР CCTV, під час зустрічі голова МЗС КНР повторив, що "Китай завжди відданий сприянню мирним переговорам і наполягає на політичному вирішенні кризи в Україні".

Водночас він наголосив, що США "не повинні перекладати відповідальність на Китай у питанні України" і "не повинні запроваджувати незаконні, односторонні санкції".

Дуже обережні спільні кроки Китаю і США, звісно, більше стосуються розвитку відносин двох країн, хоча ситуація в Україні також впливає на це.

Джерело матеріала
loader
loader