Нардепка Клименко заявила про "серйозні підозри, що Міненерго перебуває під впливом РФ"
Нардепка Клименко заявила про "серйозні підозри, що Міненерго перебуває під впливом РФ"

Нардепка Клименко заявила про "серйозні підозри, що Міненерго перебуває під впливом РФ"

Народна обраниця від "Голосу" Юлія Клименко звернула увагу на те, що в енергетичній сфері України працюють люди, пов'язані з Андрієм Деркачем, якого підозрюють у державній зраді.

Міністерство енергетики України закупило обладнання російського виробництва через посередників у Болгарії. Про це повідомила народна депутатка від "Голосу" Юлія Клименко в ефірі телеканалу "Еспресо".

Йдеться про обладнання, яке необхідне на добудову енергоблоків Хмельницької АЕС. За її словами, частина, яку планували закупити, вже знаходиться в Україні.

Клименко заявила, що має "серйозні підозри, що Міністерство енергетики перебуває під російським впливом". Вона нагадала, що Андрій Деркач, колишній народний депутат, якого НАБУ у 2022 році звинуватило у державній зраді й оголосило в розшук, мав значний вплив на українську енергетичну сферу, зокрема на "Енергоатом".

"В "Енергоатомі" працював його прямий помічник Бояринцев, який втік з України. Галущенко (міністр енергетики України — ред.) і Бояринцев є колишніми співробітниками, думаю, що не тільки співробітниками. Чим займається наша контррозвідка, розвідка і СБУ — питання конкретно в енергетичній сфері, яка є ключовою для національної безпеки. Чому у нас там досі помічники Деркача, чому там керується неефективно, непрозоро, з величезними скандалами та хабарями — питання до діючої влади", — зазначила Клименко.

18 січня народний депутат від "Голосу" Ярослав Железняк повідомив, що виконавчий директор з персоналу НАЕК "Енергоатом" Олег Бояринцев поїхав до Польщі у відпустку, там подав заяву на звільнення і в Україну більше не повертався.

Нагадаємо, 22 березня очільник НАЕК "Енергоатом" Петро Котін в інтерв’ю агентству Reuters заявив, що Україна розраховує підписати угоду про купівлю двох ядерних реакторів у Болгарії задля компенсації втрат доступу до окупованої Росією Запорізької АЕС з шістьма енергоблоками. Нові реактори мають побудувати на Хмельницькій АЕС. За словами Котіна, вони будуть оснащені обладнанням російського виробництва, імпортованого з Болгарії.

Джерело матеріала
loader
loader