Як повідомляє Міністерство освіти та науки, відповідне рішення схвалив Кабінет міністрів, передає Укрінформ.
"Час роботи за кордоном зарахують до стажу педагогічної роботи в разі надання підтверджувальних документів (трудового договору, угоди тощо). Це правило діятиме під час воєнного стану та впродовж одного року після його припинення. Також до стажу педагогічної роботи зарахують і час, коли педагогічні та науково-педагогічні працівники фактично не працювали, але за ними зберігалося місце роботи (посада) та/або заробітна плата (повністю або частково)", - йдеться у повідомленні.
У МОН зазначили, що досі час роботи на посадах педагогічних і науково-педагогічних працівників за межами України зараховували до стажу педагогічної роботи для виплати надбавки за вислугу років, якщо це передбачали міжнародні угоди. Проте є країни, з якими Україна не має таких угод.
Рішення уряду врегулювало це питання.
Для педагогічних і науково-педагогічних працівників закладів та установ освіти передбачено щомісячну надбавку за вислугу років залежно від стажу педагогічної роботи у такому розмірі: понад 3 роки — 10% посадового окладу (ставки заробітної плати); понад 10 років — 20%; понад 20 років — 30%.
Як повідомлялося, 31 серпня в Будапешті відкрилась перша державна двомовна середня школа та гімназія для українських дітей. Відкриття освітнього закладу відбулося в результаті домовленостей Президента України Володимира Зеленського та премʼєр-міністра Угорщини Віктора Орбана, досягнутих під час візиту угорського лідера до Києва в липні цього року.
У 2022 році, за попередніми даними, за кордон виїхали 672 тисячі учнів та 26 тисяч учителів.