6 науково обґрунтованих способів позбутися зайвого жиру на животі
6 науково обґрунтованих способів позбутися зайвого жиру на животі

6 науково обґрунтованих способів позбутися зайвого жиру на животі

Коли ви наполегливо працюєте над зменшенням жирових відкладень на животі, може виникати недовіра до "чудодійних" методів. Деякі люди радять досить сумнівні підходи: від голодування до повної відмови від вуглеводів.

Проте наукові дослідження в сфері харчування і здоров'я проходять ретельне рецензування та публікуються в авторитетних виданнях, надаючи надійні рекомендації. Нижченаведені дослідження доводять можливість зниження жиру на животі щонайменше на 5%, пише eatthis.com.

Винагорода як стимул

Можливо, секрет подолання плато у втраті ваги полягає не в фізичних вправах чи пробіотиках, а в грошових стимулах. Як показує дослідження у Social Science and Medicine, програма винагород значно підвищила ефективність втрати ваги у тих, хто брав участь. Люди, які отримували грошові бонуси, втрачали вдвічі більше ваги, навіть якщо зрештою не повертали свої кошти. Більш того, через рік після програми вони зберегли ці результати. Середня виплата складала 226 доларів. Якщо ви хочете досягти подібного результату, спробуйте зареєструватися на "DietBet" разом із друзями: кожен внесе свою частку, а той, хто досягне цільової ваги, отримає виграш!

Колективна робота

Якщо вам важко впоратися з жиром на животі наодинці, об'єднайтеся з іншими. Дослідження Університету Брауна виявило, що колективна втрата ваги ефективніша завдяки впливу. У дослідженні взяли участь 3300 осіб, які були розподілені на 987 команд по 5-11 учасників. Ті, хто втратив щонайменше 5% ваги, мали велику підтримку всередині команд. Більш того, активні учасники команд досягали до 20% зниження ваги.

Контроль порцій

Згідно з дослідженням, опублікованим в журналі "Obesity", готові плани харчування можуть суттєво вплинути на результати схуднення. Учасники, які отримували контрольовані за порціями страви на обід та вечерю, втрачали більше ваги, ніж ті, хто самостійно контролював своє харчування. В середньому вони позбувалися 8% зайвої ваги. Крім того, їхні показники ризику серцево-судинних захворювань суттєво знизилися. Ви можете почати контролювати порції вдома, зменшуючи кількість їжі, яку споживаєте за один прийом.

Ведіть харчовий щоденник

Не з гирями, а з олівцем у руках ви зможете досягти кращих результатів. Дослідження в Journal of the Academy of Nutrition and Dietetics виявило, що жінки, які записували свою їжу, втрачали приблизно на 5 кг більше, ніж ті, хто цього не робив. У дослідженні взяли участь 123 жінки віком 50-75 років із зайвою вагою. "Харчовий журнал не обов'язково має бути складним. Будь-який блокнот чи додаток на телефоні підійде. Щоб досягти найкращих результатів, будьте чесними та послідовними у записах", – каже докторка Енн МакТірнан.

Не пропускайте прийоми їжі

Одне дослідження виявило, що пропуск прийомів їжі може уповільнити процес втрати ваги. Крім того, голодування може змусити організм накопичувати жир. Якщо ви відчуваєте голод – їжте.

Їжа поза домом

Жінки, які пропускали прийоми їжі та не вели харчові щоденники, часто уповільнювали свої результати, коли їли в ресторанах. Навіть один похід до ресторану на тиждень призводив до втрати на 4 кг менше. Це може бути через відсутність контролю над інгредієнтами, порціями та способами приготування. Тому для досягнення кращих результатів варто частіше готувати вдома.

Раніше OBOZ.UA писав, які небезпечні наслідки "зайвого об'єму".

Підписуйтесь на канали OBOZ.UA в Telegram та Viber, щоб бути в курсі останніх подій.

disclaimer_icon

Матеріали на цьому сайті рекомендовані для загального інформаційного використання й не призначені для встановлення діагнозу або самостійного лікування. Медичні експерти OBOZ.UA гарантують, що весь контент, який ми розміщуємо, публікується й відповідає найвищим медичним стандартам. Наша мета - максимально якісно інформувати читачів про симптоми, причини та методи діагностики захворювань. Закликаємо не займатися самолікуванням, для діагностики хвороб та визначення шляхів їх радимо звертатися за консультацією лікарів.

Джерело матеріала
loader
loader