Bloomberg прояснило, чому Захід тривожиться через Курську операцію
Bloomberg прояснило, чому Захід тривожиться через Курську операцію

Bloomberg прояснило, чому Захід тривожиться через Курську операцію

Наступ України в Курській області Росії справив враження на союзників Києва своїм швидким початковим успіхом. Це спростувало уявлення про те, що війна зайшла в глухий кут, і оголило пустоту обіцянок диктатора Володимира Путіна захищати свою територію будь-якою ціною.

Про це пише Bloomberg.

Водночас, навіть через місяць після початку операції офіційні особи США та Європи все ще задаються питанням, що робитиме Київ з 1300 квадратними кілометрами російської території, яку, за заявами української сторони, зараз займають ЗСУ. Деякі західні чиновники побоюються, що Україні доведеться відступити з Курської області протягом кількох місяців, якщо Москва розпочне більш масштабний контрнаступ.

У той час як російські війська ведуть власний наступ на сході України, використовуючи чисельну перевагу для прориву ліній оборони Києва, деякі європейські чиновники висловили занепокоєння тим, що ціна Курської операції може виявитися занадто високою.

Курська область / Фото: Getty Images
Курська область / Фото: Getty Images

Видання зазначає, що Україна тримала своїх союзників у невіданні щодо планів операції, яка стала найбільшим вторгненням на територію Росії з часів Другої світової війни. Кампанія виявила слабкість російської оборони, поставивши під сумнів думку про те, що дворічне вторгнення Путіна перетворилося на виснажливу війну на виснаження, що грає на руку Кремлю.

Відсутність масштабної російської відповіді також підкріпило аргумент Києва про те, що часто згадувані Путіним "червоні лінії" — це порожні погрози, спрямовані на залякування США та Європи. Президент Володимир Зеленський, посилаючись на стриману реакцію Кремля, закликав союзників дозволити Україні використовувати зброю більшої дальності по цілях всередині Росії та зняти тиск із Сил оборони України, які за чисельністю значно поступаються армії РФ. У приватному порядку деякі союзні дипломати тепер погоджуються, що побоювання щодо "відповіді" Путіна здаються перебільшеними.

Поки немає жодних ознак того, що союзники готові задовольнити заклики Зеленського використовувати зброю більшої дальності проти цілей в Росії. Однак вторгнення показало союзникам, що українські сили здатні проводити скоординовані наступи з використанням різних видів зброї, що постачається Заходом.

Володимир Зеленський
Хвиля

Зеленський заявив, що Київ міг би використати захоплену територію як козир на переговорах. Однак, оскільки Москва не подає ознак готовності до серйозних переговорів, деякі союзники побоюються, що Україна може не втримати цю територію достатньо довго, щоб використати її як важіль у дипломатичних зусиллях.

При цьому, пише Bloomberg, Кремль так і не перекинув велику кількість військ зі сходу України для захисту Курської області. Натомість окупанти продовжують наступ на лінії оборони Києва навколо ключових логістичних вузлів, зокрема Покровська та Вугледара. На думку офіційних осіб країн-союзників, Росії знадобиться відправити набагато більше військ до Курської області, щоб витіснити українські сили.

Війна Росії проти України. ЗСУ
Війна Росії проти України. ЗСУ

Зеленський раніше зазначав, що Курська операція спрямована на створення буферної зони, яка допомагає захистити інші українські міста від російських атак. Публічно західні офіційні особи стримано висловлюються про операцію, не бажаючи заохочувати дії, які можуть спровокувати ескалацію з боку Росії.

Теги за темою
Володимир Зеленський Збройні сили України Володимир Путін
Джерело матеріала
loader
loader