В українських обмінниках очікується зниження вартості долара у купівлі за зростання курсу в продажу. Так, на поточному робочому тижні (закінчується 13 вересня) він перебуватиме в межах від 40,75 до 41,6 грн. Увечері ж 10 вересня в обмінних пунктах виставили вартість американської валюти на середньому рівні 40,97/41,4 грн (купівля/продаж).
Про курсові очікування розповів фінансовий аналітик Олексій Козирев. Він зазначив: така ж ситуація очікується і в банках.
Так, повідомив аналітик, на поточному робочому тижні курс готівкового долара в них перебуватиме в межах від 40,7 до 41,65 грн. Увечері ж 10 вересня у банках долар коштує в середньому 41 грн у купівлі та 41,4 грн у продажу.
"Загалом цього тижня... спокійніше ми переживемо всі коливання щодо долара. Внутрішні фактори та інтервенції Нацбанку зможуть суттєво нівелювати всі атаки на гривню", – розповів аналітик.
Чи потрібно забирати гроші з банків
Зі свого боку, фінансовий аналітик Олексій Козирев вважає, що українцям не варто забирати свої заощадження з банків. Адже, попри війну, що триває, банкам вдалося накопичити достатньо грошей, а тому запас коштів для того, щоб віддати депозити, у них є. Відповідно, якщо покласти гроші в банк, то вони там не "згорять".Він зазначив:
- обсяг усіх коштів населення та фізосіб-підприємців (ФОПів), що є в банках, за даними Фонду гарантування, складає "близько 1,2 млрд грн";
- водночас банки тримають в ОВДП 726,45 млрд грн в еквіваленті;
- також банки мають 361,22 млрд грн у депозитних сертифікатах Національного банку overnight (станом на 21 серпня);
- у депозитних сертифікатах, розміщених на тендерах (це тримісячні депозитні сертифікати), є ще 156,24 млрд грн.
"Отже, ОВДП і депозитні сертифікати вже перекривають кошти фізичних осіб, які на рахунках банків. Підкреслюю, це всі кошти фізосіб – і строкові, і на поточних рахунках... Запас у банківській системі коштів на те, щоби віддати депозити, – він є. Тому забирати гроші з банків через страх, що їх можуть не повернути, не потрібно", – розповів аналітик.
При цьому він визнав: наявність у банках "дуже великого обсягу надмірної ліквідності" є проблемою української економіки. Адже "було б краще, якби ці гроші працювали, наприклад, у реальному секторі за допомогою кредитів".
Однак, констатував аналітик, цього зараз або взагалі не відбувається, чи відбувається, але "у дуже невеликих обсягах".
Як повідомляв OBOZ.UA, в Україні вигідніше купувати долар вранці і наприкінці тижня, тоді валюта в разі інших стабільних умов може коштувати дещо менше. Якщо ви здійснюєте операції на значну суму, то деякі обмінники можуть запропонувати індивідуальний, більш вигідний курс.
Лише перевірена інформація в нас у Telegram-каналі OBOZ.UA та у Viber. Не ведіться на фейки!