Комітет з Національної премії України імені Тараса Шевченка розпочинає прийом літературно-мистецьких творів з 16 вересня по 31 жовтня 2024 року. Про це йдеться на сайті Комітету.
Згідно з новим Положенням про Національну премію України імені Тараса Шевченка, затвердженим президентом Володимиром Зеленським, пропозицію для участі одного твору у конкурсі і лише в одній номінації вносить культурна інституція.
Вона має подати до Секретаріату Комітету документи за формами, які розміщено на сайті Комітету у розділі «Порядок висунення творів».
До представлення додаються анкета, заповнена особисто кандидатом, копія паспорту, копія довідки про присвоєння ідентифікаційного коду, згода на обробку персональних даних, публічні відгуки у пресі на представлений твір, (оригінали або ксерокопії — в одному примірнику), книги, фотоматеріали художніх робіт, аудіо- та відеозаписи, висунутих творів у 3-х екземплярах (книги, фотоматеріали художніх робіт, аудіо- та відеозаписи також подавати в електронному форматі).
Твори та документи надсилати поштою або залишати у поштовій скриньці Комітету на першому поверсі. Особисто подати пакет документів можна за попередньою домовленістю за телефонами: 270-59-49, 278-11-93.
Премію цьогоріч не вручили в категоріях «Кіно» і «Літературо- та мистецтвознавство», хоча у списку фіналістів претенденти в цих номінаціях були.
У 2023 році лауреатами стали журналіст, публіцист Віталій Портников, поетеса Катерина Калитко, виконавці гурту «Хорея Козацька» Тарас Компаніченко, Максим Бережнюк, Северин Данилейко, Ярослав Крисько, Сергій Охрімчук, літературознавець Михайло Назаренко та режисерка Ірина Цілик.
У травні минулого року президент Володимир Зеленський призначив ексміністра культури та актора Євгена Нищука головою Комітету з Національної премії імені Тараса Шевченка, звільнивши з цієї посади Юрія Макарова.
Фото: Комітет із Національної премії України імені Тараса Шевченка / фейсбук
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.