Благі наміри стали вироком: учені з'ясували, що ЕКЗ підвищує ризик проблем із серцем у дітей
Благі наміри стали вироком: учені з'ясували, що ЕКЗ підвищує ризик проблем із серцем у дітей

Благі наміри стали вироком: учені з'ясували, що ЕКЗ підвищує ризик проблем із серцем у дітей

Сучасна медицина здатна вирішити проблеми із зачаттям дитини за допомогою різних досягнень науки. Однак нещодавно вчені з'ясували, що саме ці технології можуть ставити під загрозу життя майбутніх дітей.

Нещодавнє дослідження виявило зв'язок між допоміжними репродуктивними технологіями (ДРТ), такими як екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ), і підвищеним ризиком вроджених вад серця у дітей. Згідно з результатами дослідження, ймовірність народження дітей, зачатих за допомогою ДРТ, зі значними вадами серця на 36% вища, ніж у дітей, зачатих природним шляхом, пише Newsmax.

У Фокус.Технології з'явився свій Telegram-канал. Підписуйтесь, щоб не пропускати найсвіжіші та найцікавіші новини зі світу науки!

Ці вади, які можуть бути різного ступеня тяжкості, становлять значний ризик, особливо в разі багатоплідних пологів, які найчастіше трапляються під час допоміжної репродукції. Улла-Брітт Веннерхольм, ад'юнкт-професор акушерства та гінекології в Університеті Гетеборга, очолила дослідження, опубліковане в журналі Human Reproduction. Її команда проаналізувала дані про понад 7,7 мільйона пологів у Данії, Фінляндії, Норвегії та Швеції, деякі з яких датуються кінцем 1980-х років.

Під час дослідження порівнювали дітей, зачатих природним шляхом, і дітей, народжених за допомогою різних методів ДРТ, включно з ЕКЗ, ін'єкціями сперми і заморожуванням ембріонів, для оцінки поширеності серйозних вад серця, діагностованих внутрішньоутробно або протягом першого року життя. Результати показали, що хоча загальний ризик вад серця у дітей, зачатих за допомогою ДРТ, залишається відносно низьким, його поширеність становить 1,84% порівняно з 1,15% у немовлят, зачатих природним шляхом.

Ризик був ще вищим за багатоплідних пологів після допоміжної репродукції — 2,47% порівняно з 1,62% за одноплідних пологів. Це дало змогу вченим припустити, що ускладнення, часто пов'язані з ДРТ, такі як багатоплідна вагітність, можуть сприяти підвищенню ризику розвитку вад серця. Одним із найважливіших висновків дослідження є те, що ризик виявляється однаковим для різних видів ДРТ, що вказує на потенційний зв'язок між причинами безпліддя в батьків і розвитком вроджених вад серця в їхніх дітей.

Веннерхольм наголосила, що виявлення дітей, схильних до найбільшого ризику, може сприяти більш ранній діагностиці та більш цілеспрямованому лікуванню. Вона також підкреслила, що в усьому світі зростає кількість дітей, зачатих за допомогою ДРТ, і припустила, що випадки вроджених вад можуть відповідно збільшитися.

Доктор Наталі Оже з Монреальського університету, співавтор редакційної статті, що супроводжує дослідження, додала, що пацієнти ДРТ часто відрізняються від загального населення загалом, багато хто з них має вже наявні захворювання, які можуть вплинути як на фертильність, так і на ризик виникнення вад серця у їхнього потомства.

Раніше Фокус писав про те, що вчені радять матерям відмовитися від алкоголю за кілька місяців до вагітності. Вживання алкоголю за кілька місяців до вагітності може змінити форму обличчя дитини, що потенційно може вказувати на основні проблеми розвитку.

Також Фокус писав про 6 ранніх ознак вагітності. Затримка і ранкова нудота у молодих мам безумовно є загальновідомими провісниками поповнення в сім'ї, але сигналів про це значно більше.

Важливо! Ця стаття ґрунтується на останніх наукових і медичних дослідженнях і не суперечить їм. Текст має виключно інформаційний характер і не містить медичних порад. Для встановлення діагнозу обов'язково зверніться до лікаря.

Теги за темою
Здоров'я дослідження наука вагітність
Джерело матеріала
loader