Польща буде просити таємні додатки Плану перемоги у Києва
Польща буде просити таємні додатки Плану перемоги у Києва

Польща буде просити таємні додатки Плану перемоги у Києва

План Перемоги складається з п’яти основних пунктів і трьох таємних додатків. Одним із важливих елементів плану є пропозиція швидкого запрошення України до НАТО.

Варшава хоче ознайомитись із непублічними додатками до Плану перемоги України, який нешодавно презетував президент України Володимир Зеленський. Про це у понеділок, 21 жовтня, заявив заступник міністра закордонних справ Польщі Владислав Теофіл Бартошевський в інтерв’ю 

Він нагадав слова Зеленського, який заявив, що “таємні додатки до Плану перемоги показали лиш тим країнам, які зараз допомагають Україні в оборонній сфері”.  

Бартошевський сказав, що його здивувало таке трактування українського лідера. Він зазначив, що Польща в особливий спосіб допомогла Україні на початку повномасштабного вторгнення Росії, адже “коли Німеччина говорила про висилання шоломів, Польща надала 320 танків”.

“У звʼязку з цим, безумовно, наш внесок був значним, особливо на самому початку, коли це було найбільш потрібно”, –  підкреслив Бартошевський.

На думку заступника міністра, Польща, “безумовно повинна мати доступ до такого типу документів”. Він також сказав, що не бачить можливості відбудови України без участі Польщі.

“Ми говоритимемо про це, МЗС Польщі обов’язково говоритиме про це з українською стороною, оскільки ми підтримуємо постійний контакт”, – додав заступник глави МЗС Польщі.

Президент України Володимир Зеленський публічно представив План перемоги. Він складається з кількох пунктів: перший – геополітичний, який полягає в негайному запрошенні України в НАТО, наступні два – військові, четвертий – економічний і п’ятий – безпековий. Перші чотири призначені на час війни, щоб її завершити, а п’ятий – на післявоєнний період. За словами Зеленського, якщо План вдасться реалізувати, то війну можна буде завершити не пізніше ніж наступного – 2025 року. 

Напередоні стало відомо, що канцлер ФРН Олаф Шольц відхилив ключові пункти Плану перемоги.

Натомість США все ще обговорюють подробиці Плану перемоги, але загалом цю ініціативу вже підтримують.



Теги за темою
Польша
Джерело матеріала
loader
loader