Про це повідомила перша віцепрем'єр-міністерка економіки України Юлія Свириденко під час зустрічі Президента Володимира Зеленського з місцевими виробниками, передає Укрінформ з посиланням на Міністерство економіки України.
«Підтримка виробників — це питання нашої економічної самодостатності. Адже до 40% коштів при купівлі українського повертається назад у бюджет у вигляді податків. Стратегічна мета політики «Зроблено в Україні» — змінити структуру економіки та наростити виробництво товарів з високою доданою вартістю. На підтримку бізнесу цього року передбачено понад 45 мільярдів гривень. З цієї суми щонайменше 530 млн грн припало на Закарпаття», - зазначила Свириденко.
Вона зауважила, що виробники регіону вже активно користуються цими інструментами – зокрема, доступними кредитами, грантами, програмою розвитку індустріальних парків
За словами Свириденко, Закарпаття стало одним із лідерів за кількістю релокованого бізнесу – в регіоні офіційно зареєстровано близько 400 таких підприємств. Від початку 2022 року тут з'явилося майже 3 тисячі нових юридичних осіб. Зокрема, завдяки новому бізнесу торік надходження до місцевих бюджетів Закарпаття зросли у 1,7 рази порівняно з 2021 роком.
Зазначається, що податкове навантаження з податку на прибуток у Закарпатській області складає 3,4%, що є найбільшим в Україні, а приріст податку на прибуток до минулого року перевищив 300%.
Регіон також прийняв нові для себе виробничі бізнеси – підприємства машинобудування і металообробки. Серед релокованих компаній лідирують також деревообробка і сільське господарство.
У Закарпатті вже працюють три офіси «Зроблено в Україні» – у Мукачево, Ужгороді та Хусті, де підприємці можуть отримати консультації щодо програм підтримки.
Як повідомляв Укрінформ, 30 жовтня 2024 року Президент України Володимир Зеленський в Ужгороді провів зустріч з представниками бізнесу, в тому числі з представниками релокованих підприємств із Харкова, Мелітополя, Дніпра та Нікополя.
Фото: Мінекономіки