«Еспресо», 5 канал та Прямий подаватимуть заяви до Нацради про продовження ліцензії в цифрі
«Еспресо», 5 канал та Прямий подаватимуть заяви до Нацради про продовження ліцензії в цифрі

«Еспресо», 5 канал та Прямий подаватимуть заяви до Нацради про продовження ліцензії в цифрі

Ліцензія «Еспресо» завершується влітку наступного року.

Телеканал «Еспресо» має намір подавати заяву до Національної ради з питань телебачення та радіомовлення про продовження цифрової ліцензії. Про це «Детектору медіа» розповів директор з маркетингу телеканалу «Еспресо» Микола Типусяк.

Ліцензія каналу «Еспресо» чинна до 30 серпня 2025 року.

Як уже писав «Детектор медіа», під час засідання парламентського Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики депутат Микола Княжицький цікавився в чинного члена регулятора Максима Онопрієнка, що робити каналам, які були вимкнені з цифрового ефіру під час перевірки у зв’язку з тим, що завершується термін їхньої ліцензії. Адже мовлення було відсутнє не з вини каналів. «Чи будуть скасовані ліцензії? Як діяти в цій ситуації каналам?» — запитував Микола Княжицький.

Максим Онопрієнко сказав, що не знає, чи ці канали подаватимуть заяви на продовження ліцензії: «Ми вивчаємо документи. Бо ми листувались і з Концерном РРТ, із РНБО. Розробляємо процедурний механізм цих перевірок».

Окрім каналу «Еспресо», мають наміри подавати заяви на продовження ліцензій і канали 5-й та Прямий, ліцензії яких завершуються пізніше. Про це «Детектору медіа» розказали директор 5 каналу Володимир Мжельський та шефредактор Прямого каналу Віктор Медвідь.

ТОВ «Голдберрі», до якого входить телеканал «Еспресо», звернулось до Господарського суду міста Києва з вимогою зобов'язати відновити трансляцію сигналу в телемережі. Суд першої інстанції відмовив у задоволенні вимоги, обґрунтувавши це тим, що вимагати від Концерну РРТ відновити передачу сигналу до телемережі — це неналежний шлях захисту, адже в договорі з Концерном прямо не прописано його обов'язок передавати сигнал «Еспресо» до мережі оператора «Зеонбуд».

ТОВ «Голдберрі» подало апеляційну скаргу на рішення суду першої інстанції. Північний апеляційний господарський суд визнав, що обраний спосіб захисту був належним, але став на бік Концерну РРТ, пославшись на те, що не були доведені факти порушення прав з боку відповідача.

Після цього ТОВ «Голдберрі» звернулося з касаційною скаргою до Верховного Суду.

5 канал і Прямий подали до суду на КРРТ і Держспецзв’язку через відключення каналів від цифрового ефіру.

У травні 2022-го Держспецзв'язку повідомила «ДМ», що причина вимкнення каналів — виконання рішення РНБО про трансляцію спільного марафону. Керівник управління інформаційного забезпечення Апарату РНБО Володимир Звєрєв заявив, що в рішенні Радбезу немає жодної інформації про вимкнення каналів.

На думку радника голови Офісу президента Михайла Подоляка, канали з так званого пулу Петра Порошенка (5 канал, Прямий та «Еспресо») вимкнули з цифрового ефіру, тому що вони завдають шкоди через «нарцисизм» експрезидента.

Команда «Детектора медіа» понад 20 років виконує роль watchdog'a українських медіа. Ми аналізуємо якість контенту і спонукаємо медіагравців дотримуватися професійних та етичних стандартів. Щоб інформація, яку отримуєте ви, була правдивою та повною.

До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.

Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.
Долучитись
Джерело матеріала
loader
loader