The Economist: Як союзники США готуються до змін у зовнішній політиці після перемоги Трампа
The Economist: Як союзники США готуються до змін у зовнішній політиці після перемоги Трампа

The Economist: Як союзники США готуються до змін у зовнішній політиці після перемоги Трампа

Видання The Economist розповіло про те, як союзники США готуються до можливих кардинальних змін у зовнішній політиці після перемоги Дональда Трампа на президентських виборах. За інформацією видання, світові лідери вже розпочали активну боротьбу за прихильність нового президента США.

Володимир Зеленський, як повідомляє The Economist, поспішив випередити інших у привітанні Трампа, намагаючись здобути його прихильність ще до того, як новообраний президент спробує нав'язати Україні угоду щодо завершення війни. У своєму зверненні український президент особливо підкреслив "рішуче лідерство" Трампа та його відданість "миру через силу".

Європейські союзники США вже розпочали підготовку до можливих змін у політиці Вашингтона. За інформацією видання, одразу після оголошення результатів виборів міністри оборони Франції та Німеччини провели екстрену зустріч у Парижі. Європа намагається розробити механізми допомоги Україні, які будуть "захищені від впливу Трампа", та посилити власну обороноздатність без американської підтримки.

The Economist зазначає про те, що президент Франції Еммануель Макрон став одним із найбільш яструбиних лідерів континенту щодо України, не виключаючи відправку військ та підтримуючи використання французьких ракет SCALP для ударів по військових цілях у Росії.

Видання наводить ексклюзивну інформацію про розподіл у команді Трампа на три впливові групи: "приматів", які прагнуть зберегти глобальне лідерство США, "пріоритезаторів", що виступають за концентрацію на азійському напрямку, та "стримувачів", які закликають до загального зменшення глобальної присутності США.

Дональд Трамп

Щодо іранського питання, The Economist публікує важливу заяву конгресмена-республіканця Майка Волца, який претендує на посаду міністра оборони. За його словами, США "повинні покласти на стіл достовірну військову опцію, щоб дати зрозуміти іранцям, що Америка зупинить їх створення ядерної зброї".

Особливу увагу видання приділяє позиції Трампа щодо Китаю, наводячи його пряму цитату з інтерв'ю Wall Street Journal про можливе використання сили у випадку китайського вторгнення на Тайвань: "Мені не доведеться цього робити, тому що він [Сі Цзіньпін] поважає мене і знає, що я, чорт забирай, божевільний".

The Economist підкреслює, що республіканські інсайдери вважають, що Трамп розуміє політичні ризики можливої поразки України, порівнюючи їх із тим, як виведення військ з Афганістану зашкодило рейтингу Байдена. Водночас видання застерігає, що повернення Трампа до влади відбувається в особливо небезпечний момент - період зростання суперництва великих держав та активних війн у Європі та на Близькому Сході. Замість зміцнення альянсів та інституцій, які посилювали американську могутність, Трамп, на думку видання, має намір їх підірвати, що може призвести до руйнування повоєнного порядку, який забезпечував мир протягом 80 років.

Теги за темою
Дональд Трамп
Джерело матеріала
loader