До кінця поточного року в Україні ліквідують усі медико-соціальні експертні комісії, а замість них буде створено механізм, який можна буде пройти та заочно. Про це повідомив прем'єр-міністр Денис Шмигаль під час засідання Кабінету Міністрів.
- Нова система, яка змінить МСЕК, буде цифровізована та націлена на результат – максимальну реабілітацію людини, повернення до активного життя та адаптацію робочого місця до її потреб. Будуть доступні налаштування дистанційної, заочної та виїзної оцінки, - заявив прем'єр.
За його словами, лікарі-практики у складі експертних команд об'єктивно оцінюватимуть стан пацієнта за однією з трьох категорій - стійке повне обмеження працездатності, стійке часткове обмеження працездатності та працездатна особа.
- Ми прагнемо досягти європейських стандартів ефективної реабілітації, де близько половини людей після хвороб чи травм знову ведуть активний спосіб життя. У цьому статус інвалідності зберігається. Він передбачає право на соціальні послуги, реабілітацію, пільги та підтримку у працевлаштуванні. Для тих, хто має інвалідність, ситуація не зміниться, - наголосив він.
- 22 жовтня президент Володимир Зеленський ввів у дію рішення РНБО щодо ліквідації медико-соціальних експертних комісій з 31 грудня та створення робочих груп з перевірки рішень МСЕК щодо встановлення інвалідності посадовим особам державних органів.
- 29 жовтня у МОЗ заявили, що голови медико-соціальних експертних комісій (МСЕК) не займатимуть посади в оновленій системі лікарських комісій.