Громадська організація «Центр дієвих рішень» започаткувала просвітницький проєкт «ОнкоПросвіта», метою якого є розвиток культури проходження профілактичних обстежень та чекапів для виявлення онкологічних захворювань на ранніх стадіях, що сприятиме більш ефективному лікуванню та збереженню здоров’я населення. Про це повідомила комунікаційна команда проєкту.
Під гаслом «“ОнкоПросвіта” — здоров'я починається з освіти» об'єдналися онкологи з різних регіонів України, пацієнти в ремісії та психоонкологи. У межах ініціативи експерти створили понад 20 інформативних відео про те, як і коли проходити профогляди, як побороти психологічні бар'єри профілактичних обстежень та як попередити різні види раку.
Переглянути матеріали можна на ютуб-каналі інформаційного партнера проєкту MEDplus.
«Раннє виявлення хвороби напряму впливає на прогноз ефективності лікування раку. І це зона відповідальності пацієнтів. Тобто, всі умовно здорові люди повинні безсимптомно проходити профілактичний огляд. Якщо ми виявляємо маленьку пухлину — ми можемо говорити про повне одужання від раку», — зазначив експерт проєкту, завідувач онкохірургічного відділення №2 Дніпропетровського обласного онкологічного диспансеру Дмитро Савенков.
У межах «ОнкоПросвіти» також створили анімаційні ролики, що спростовують найпоширеніші міфи про онкологію, та відеоподкасти з психоонкологом й людьми, які хворіли на рак і знаходяться в ремісії.
Проєкт реалізували завдяки грантовому проєкту «Міжнародного фонду медичних інновацій».
Зазначимо, що близько 20 мільйонів нових випадків раку було зафіксовано у світі в 2022 році і 9,7 мільйона смертей. Згідно з даними ВООЗ, кількість людей, які залишалися живими протягом 5 років після діагнозу рак, становила 53,5 мільйона.
В Україні активні бойові дії, руйнування медичних закладів та міграція суттєво ускладнили доступ до діагностики та лікування онкологічних захворювань. Це призвело до зниження кількості виявлених випадків раку у 2022 році на 14,4%, порівняно з попередніми роками.
Фото: «ОнкоПросвіта»
Запрошуємо вас долучитися до Спільноти «Детектора медіа». Та разом працювати над тим, щоб ініціативи, які захищають демократичні цінності, ставали більш видимими.