День десантно-штурмових військ України: історія
День десантно-штурмових військ України: історія

День десантно-штурмових військ України: історія

День десантно-штурмових військ України: історія

Третій рік поспіль українці відзначатимуть це свято в умовах повномасштабної війни.

Щороку 21 листопада відзначають День десантно-штурмових військ Збройних сил України. Під час війни, яку розв'язала Росія, українські десантно-штурмові війська захищають нашу країну від ворога, ризикуючи власним життям.

Історія свята

У 1999 році наказом президента Леоніда Кучми на заслуги аеромобільних військ у зміцненні обороноздатності держави, був встановлений День аеромобільних військ. Свято відзначали щорічно 2 серпня.

У 2012 році, при розробці нової концепції реформування Збройних Сил України, указом президента на зміну Дню аеромобільних військ був встановлений День високомобільних десантних військ Збройних Сил України.

Пізніше, у жовтні 2017 року командування ВДВ ухвалило ребрендинг і нову дату професійного свята. Назву змінили на Десантно-штурмові війська. Дату святкування професійного свята перенесли на 21 листопада.

У тому ж році 21 листопада у Києві на Михайлівській площі була проведена урочиста церемонія, під час якої президент Петро Порошенко і військове командування вручили нову символіку. Саме тоді відбулася зміна кольору беретів українських десантників змінився з блакитного на темно-бордовий, а також змінився знак на них.

Нагадаємо, що за час боїв у Курській області українські десантники ліквідували 15 батальйонів противника. Серйозні здобутки у десантників є і в знищенні техніки та озброєння РФ.

Також воїни 79-ї окремої десантно-штурмової Таврійської бригади показали відео відбиття масованого штурму російських військ у районі села Костянтинівка.

Джерело матеріала
loader
loader