Telegram вперше оприлюднив фінансові результати після затримання свого власника Павла Дурова у серпні 2024 року. За перше півріччя 2024 року основним джерелом доходу месенджера стали операції з криптовалютою Toncoin.
Про це йдеться у наданих інвесторам месенджера фінансових звітах, з якими ознайомилася Financial Times.
Вартість цифрових активів компанії зросла до $1,3 млрд, що є значним підвищенням порівняно з $400 млн у грудні 2023 року. Доходи від продажу цифрових активів склали $353 млн, з яких $348 млн — це виторг від реалізації Toncoin.
Загальний дохід Telegram за перше півріччя досяг $525 млн, що на 190% більше, ніж у аналогічний період минулого року. Основна частина доходу — $225 млн — надійшла завдяки угоді з неназваною стороною, яка використовувала Toncoin для купівлі реклами в месенджері. Однак цю угоду було розірвано 1 жовтня.
Інші джерела доходу, такі як реклама та преміумпередплати, також показали зростання. Рекламний виторг подвоївся до $120 млн, а преміумпередплати принесли $119 млн.
Telegram став прибутковим завдяки зростанню доходів і отримав чистий прибуток $335 млн за перше півріччя 2024 року. Для порівняння, у 2023 році компанія мала збитки на суму $173 млн. Попри це, Telegram залишається під контролем Павла Дурова і продовжує управлятися ним, хоча компанія залучила кредит на суму $2,4 млрд із терміном погашення до 2026 року.
До цього біткойн вперше наблизився до позначки $80 тисяч після переобрання президентом Дональда Трампа. Майбутній президент США обіцяв підтримку цифровим активам та перспективи створення Конгресу, до якого увійдуть законодавці, що підтримують криптовалюти.
Коли у США тривали вибори президента і попередні результати по штатах показували перевагу Дональда Трампа, біткойн почав стрімко зростати, перетнувши позначку у 75 тисяч доларів. Головна криптовалюта в моменті досягла найвищої ціни за всю історію свого існування.