Треба діяти негайно: що таке мікроінсульт та чому він також небезпечний
Треба діяти негайно: що таке мікроінсульт та чому він також небезпечний

Треба діяти негайно: що таке мікроінсульт та чому він також небезпечний

Кров, що містить кисень, надходить у мозок через судини. Якщо згусток крові або бульбашка повітря закорковує одну з великих судин, порушується кровопостачання мозку, і він починає відчувати брак кисню, повідомляє 24 Канал з посиланням на NHS.

Як відбувається мікроінсульт і його наслідки

У цей момент виникає транзиторна ішемічна атака, яка триває близько десяти хвилин і, як правило, не викликає серйозних наслідків для організму. Зазвичай протягом 24 годин кровопостачання ураженої ділянки мозку відновлюється, і клітини повертаються до нормальної діяльності. Стан людини, як правило, повністю нормалізується протягом доби.

Хоча мікроінсульт не призводить до незворотних змін у мозку, він може слугувати сигналом про потенційно серйозний стан – інсульт, при якому клітини мозку гинуть назавжди. Ризик інсульту після ТІА надзвичайно високий: приблизно в третини людей, які перенесли ТІА, у майбутньому може розвинутися інсульт, причому в половині випадків це відбувається протягом року.

На відміну від ТІА, інсульт є серйозною загрозою для життя і може вимагати тривалої реабілітації, і більшість пацієнтів не відновлюються повністю. Серед поширених наслідків інсульту можна відзначити депресію, тривожність, погіршення пам’яті, проблеми з координацією і порушеннями мовлення, безсоння та хронічну втому.

Зовнішні прояви мікроінсульту

Симптоми мікроінсульту такі ж як і звичайного інсульту:

  • У людини може спостерігатися оніміння обличчя, частіше з одного боку, що призводить до неможливості усміхнутися, а куток рота стає низьким. Обличчя може виглядати асиметрично.
  • Відчувається раптова слабкість у руці або нозі, що робить неможливим її рух. Іноді виникає тимчасовий параліч.
  • Мова стає нечіткою або взагалі зникає. Когнітивні здібності можуть знижуватися, і людина не завжди розуміє, що їй кажуть.
  • Координація рухів порушується, людина може хитатися або падати. Можуть виникати запаморочення, тимчасова втрата зору, двоїння в очах.

Якщо ви помітили подібні симптоми у когось зі знайомих або у незнайомої людини на вулиці, негайно викликайте швидку допомогу, тому що лише лікарі зможуть визначити, чи в людини не трапився інсульт.

Чи можна запобігти інсульту після ТІА

Звернення за медичною допомогою є надзвичайно важливою, оскільки після мікроінсульту є висока ймовірність серйозного інсульту. Найбільший ризик повторного удару існує протягом перших 48 годин, тому пацієнту потрібне спостереження лікаря.

Якщо ви підозрюєте, що у вас стався мікроінсульт, терміново зверніться до фахівця. Своєчасна діагностика і оцінка стану можуть запобігти інсульту.

Лікар направить вас на обстеження з використанням МРТ або КТ, щоб з’ясувати причину мікроінсульту. Можливо, знадобиться також провести перевірку роботи серця. Залежно від виявленої причини ТІА лікар може призначити медикаменти, що перешкоджають утворенню тромбів – згустків крові, які блокують судини. У деяких випадках може бути рекомендоване хірургічне втручання для покращення кровообігу.

Профілактика залежатиме від індивідуальних особливостей пацієнта, таких як вік і наявність супутніх захворювань. Ймовірно, що лікар також порадить внести зміни в спосіб життя, щоб знизити ризики.

Теги за темою
Лікування
Джерело матеріала
loader
loader