У Державному департаменті США пропонують забезпечити екіпіруванням українських військових у разі зниження призовного віку. Президент Володимир Зеленський виступив проти відповідного рішення
Про це заявив речник Держдепу Метью Міллер під час брифінгу.
"Ми чітко дали зрозуміти, що якщо вони створять додаткові сили для участі в боротьбі, ми і наші союзники будемо готові оснастити їх і навчити вступати в бій", - заявив він.
Водночас Міллер наголосив, що рішення щодо мобілізації мають приймати виключно українці.
Зеленський: Ми не повинні компенсувати брак обладнання й підготовки молодістю солдатів
Володимир Зеленський у Х написав, що наразі необхідно зосередитися на забезпеченні наявних бригад технікою та на підготовці особового складу для використання цієї техніки.
"Ми не повинні компенсувати брак обладнання й підготовки молодістю солдатів. Пріоритетом має бути постачання ракет і зниження військового потенціалу Росії, а не зниження призовного віку в Україні. Метою повинно бути збереження якомога більшої кількості життів, а не збереження зброї на складах", - наголосив Зеленсьий.
- 28 листопада речник МЗС України Георгій Тихий заявив, що США дійсно порушували питання зниження мобілізаційного вікув Україні до 18 років, однак Київ переконаний, що важливішою є військова допомога.
- 1 грудня речник оперативного командування Захід ЗСУ Олег Домбровський сказав, що наразі немає потреби мобілізовувати громадян від 18 до 25 років. Мобілізаційний вік не має залежати від зовнішнього впливу. Це право кожної країни самостійно визначати з якого віку мобілізовувати громадян.
- Член комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки Федір Веніславський заявив, що наразі в парламенті не розглядаються законодавчі ініціативи про зниження мобілізаційного віку або примусову мобілізацію жінок.