Понад 70,3% українців позитивно поставилися до ідеї поетапного вступу України до НАТО, як свого часу це відбулося для розділеної Німеччини.
Українці приблизно в рівній мірі вважають найкращими гарантіями безпеки України розробку власної ядерної зброї (31,3%) і поступовий вступ до НАТО (29,3%). Про це свідать дані на замовлення центру Нова Європа.
Інші варіанти гарантування безпеки є менш популярними. Так, в ефективність оборонного союзу зі США вірить 11,2%, покладатися на миротворців ООН готові 8,9% українців, а в ефективність військ європейських країн на території України вірить ще менше респондентів – лише 6,4%.
“Майже однаковий показник щодо розробки української ядерної зброї і членства в НАТО може демонструвати боротьбу двох головних підходів між суверенізованим підходом щодо посилення безпеки і вірою в колективну оборону”, – йдеться в дослідженні.
При цьому 70,3% українців позитивно поставилися до ідеї поетапного вступу України до НАТО, як свого часу це відбулося для розділеної Німеччини – щоб Альянс запросив Україну до вступу в міжнародних кордонах, але гарантії ст. 5 спочатку не поширювалися на окуповані Росією території.
Дослідження було проведено компанією Info Sapiens на замовлення центру Нова Європа у період із 15 листопада по 27 листопада 2024 року серед 1000 респондентів. Опитування не проводилось на тимчасово окупованих територіях, а також територіях, де відсутній український мобільний зв’язок. Теоретична похибка вибірки не перевищує 3,1% з вірогідністю 0,95%.
Напередодні президент України Володимир Зеленський заявив, що планує обговорити телефоном із президентом США Джо Байденом питання запрошення нашої держави в НАТО.
Також він додав, що Україна може подумати і попрацювати над пропозицією президента Франції Еммануеля Макрона про відправку західних військ, доки Україна не в НАТО.