Винуватець — клімат.
Через глобальне потепління перець чилі стає дедалі менш гострим.
Про це пише Bloomberg.
"Насолоджуйтесь своїм чилі, поки він є, тому що ми не знаємо, коли він закінчиться", — кажуть виробники соусів і спецій.
Вони скорочують в виробництво, зокрема чилі-соусів на 25%.
Винуватець? Зміна клімату. Екстремальні погодні умови в основних регіонах, де вирощують чилі цього року, призвели до перебоїв у постачанні, підвищили ціни та, що найгірше, зробили смак перцю м’якшим.
"Оскільки перець починає поглинати багато зайвої вологи, він відкладає її у м'якоть плодів. Через це гострота стає розмитою", — зазначаєагроеколог Крайг Крафт із США.
Учені стверджують, що така ситуація, коли зміна клімату впливає на смак культур, трапляється не вперше. Так, наприклад, кавові зерна стають більш гіркими, а кокосові горіхи — м'якшими через нестабільні опади.
Аби виправити ситуацію, фахівці працюють над створенням нових сортів перцю чилі, який буде більш стійким до змін клімату та хвороб. А втім, нова культура може не мати такого смаку, як традиційний перець чилі.
що відомий своїм ідеальним балансом пряних, кислих і солодких спецій, а його кремовий бульйон зачаровує кожного, хто його скуштує.