Ви дізнаєтеся:
Пліснява нерідко з'являється на стінах будинку, і з часом вона може знищити все, на чому росте, оскільки споживає матеріал і використовує його як поживні речовини. Якщо не боротися з пліснявою, то незабаром вона пошириться по стінах і стелях, утворюючи великі темні плями, які можуть вплинути на здоров'я мешканців будинку.
Главред розібрався, як прибрати цвіль зі стін раз і назавжди.
Чи можна спати в кімнаті з цвіллю
Пліснява може з'явитися в будь-якій кімнаті в будинку, зокрема і в спальні. Спати в кімнаті з цвіллю не рекомендується, оскільки вона становить небезпеку, оскільки випускає мікроскопічні спори, які переносяться повітрям. У деяких видів плісняви ці спори мають прикріплені до них мікотоксини та алергени, які впливають на здоров'я людини і викликають алергічні реакції. Особливому ризику піддаються люди з ослабленою імунною системою та маленькі діти.
Особливо небезпечна чорна цвіль. Вона росте у ванних кімнатах, а також у спальнях, за меблями, навколо вікон і навіть на підлозі та одязі.
Якщо в будь-якому місці вашого будинку росте або починає рости чорна пліснява, її необхідно позбутися якомога швидше.
Якщо ви виявили токсичну чорну цвіль, не чіпайте її. Дотик до цвілі або її переміщення може призвести до викиду величезної кількості шкідливих спор у повітря, що завдасть шкоди всім, хто живе в будинку.
У цьому разі вам необхідно якомога швидше звернутися до фахівця або навіть розглянути можливість проживання в іншому місці, щоб уникнути впливу мікотоксинів на організм.
Як прибрати цвіль зі стін
Якщо ваш будинок страждає від цвілі, то ефективне рішення необхідне. Для початку допоможе просте прибирання.
1. М'які меблі, вкриті пліснявою, слід вимити шампунем, а одяг віддати в професійну хімчистку
2. У відро з водою додайте трохи м'якого мийного засобу, наприклад, рідини для миття посуду або мила для ручного прання одягу.
3. ганчіркою, змоченою в мильній воді, обережно зітріть цвіль зі стіни. Не використовуйте щітку, оскільки це може вивільнити спори цвілі.
4. Сухою ганчіркою видаліть вологу зі стіни. Після цього покладіть ганчірки в пластиковий пакет і викиньте їх.
5. Далі всі поверхні в приміщенні слід ретельно очистити шляхом вологого прибирання або за допомогою пилососа, щоб видалити всі спори.
Який найефективніший засіб від цвілі на стінах
Щоб позбутися цвілі, можна використовувати спеціальний розчин. Він дуже простий у приготуванні. У пляшці з розпилювачем потрібно змішати одну столову ложку рідини для миття посуду, 1/2 склянки хлорного відбілювача і одну склянку теплої води. Рідина для миття посуду допомагає розчину довше утримуватися на стіні, вбиваючи спори цвілі.
Під час роботи з цією рідиною потрібно обов'язково використовувати захисну маску та окуляри, а також рукавички.
Щоб поліпшити вентиляцію під час прибирання, відкрийте вікна або увімкніть вентилятор. Якщо ви працюєте у ванній кімнаті, увімкніть витяжку.
Нанесіть розчин для чищення за допомогою пульверизатора або губки.
Почніть знизу і просувайтеся вгору, щоб не допустити поширення спор і утворення смуг на стіні.
Якщо цвіль знаходиться на стелі, використовуйте міцну драбину або наносьте розчин чистою губчастою шваброю.
Дайте розчину для чищення висохнути.
Якщо плями залишилися, нанесіть його ще раз.
Хлорний відбілювач є найбільш ефективним засобом для домашнього видалення спор цвілі. Однак, якщо зараження невелике, ви можете використовувати дистильований білий оцет або перекис водню, щоб убити спори.
Нерозбавлений дистильований білий оцет потрібно розпорошити на поверхню, потім протерти плісняву серветкою з мікрофібри або губкою і дати поверхні висохнути. Оцет повільно зруйнує структуру цвілі та вб'є її. Однак темні плями можуть залишитися і потребувати додаткового очищення побутовим мийним засобом.
Перекис водню також знищить цвіль і освітлить плями, але він діє повільніше, ніж хлорний відбілювач, тому може знадобитися багаторазове застосування. Розпорошіть на цвіль 3% перекис водню, протріть ділянку губкою і дайте стіні висохнути.
Що не можна робити:
Як запобігти появі цвілі в будинку
Першим важливим кроком у профілактиці цвілі є виявлення джерела вологи, яке може сприяти її росту.
Перевірте, чи не проникає через вікна дощова вода і чи не пошкоджений герметик навколо них.
Завжди витирайте розлиті рідини й обов'язково витирайте насухо підлоги та стіни після того, як ви прийняли ванну або душ.
Обов'язково регулярно оглядайте зовнішню частину будинку, щоб виявити можливі витоки через зламані жолоби або водостічні труби.
Важливо забезпечити циркуляцію повітря в будинку. Тримайте внутрішні двері відкритими якомога частіше і відсуньте меблі від стін.
У сухі дні відчиняйте вікна, щоб у будинок надходило свіже повітря. Це знизить вологість і, отже, допоможе запобігти появі цвілі.
Конденсаційна волога є найпоширенішим чинником, що сприяє зростанню домашньої цвілі. Після усунення проблеми з вентиляцією конденсат і цвіль більше не повинні з'являтися.
Раніше Главред писав, як позбутися конденсату на пластикових вікнах. Проблема мокрих вікон полягає в надмірній вологості та відсутності вентиляції, але є народні методи, які допоможуть із цим боротися.
Вам також може бути цікаво: