Як подолати почуття провини та стрес під час свят - поради психолога
Як подолати почуття провини та стрес під час свят - поради психолога

Як подолати почуття провини та стрес під час свят - поради психолога

Психологиня Олена Шершньова наголошує, що святкові дні — це чудовий шанс не лише для радості, але й для відновлення емоційних сил. У розмові з Фокусом вона дала корисні поради, як впоратися з почуттям провини та стресом під час Різдва і Нового року, допомагаючи собі та близьким.

Різдво та Новий рік — це не лише час святкових традицій, але й момент, коли наша психіка потребує особливої підтримки. Олена Шершньова, психологиня, психотерапевтка та володарка національної премії "Найкращий психолог 2024", спеціально для Фокусу поділилася порадами, як у цей складний час, наповнений стресом та тривогою, знайти баланс і підтримати своє ментальне здоров'я.

Як подолати почуття провини та стрес під час свят

"Перебуваючи у постійному стресі, наша психіка надзвичайно потребує відпочинку та наповнення. Тому різдвяні та новорічні свята можуть стати чудовим приводом для того, щоб поновити своє ментальне здоров'я", — зазначила психологиня.

Особливо важливо це для тих, хто переживає відчуття провини за те, що перебуває в тилу, поки близькі на фронті. Олена Шершньова підкреслює, що почуття провини не допомагає ані вам, ані вашим близьким. Замість того, щоб картати себе, краще зосередитися на тому, що ви можете зробити для тих, хто потребує допомоги.

"Замість того, аби застрягати в почутті провини, подумайте, що ви реально можете зробити для своїх близьких, для людей на передовій. Це може бути допомога вимушеним переселенцям, передача пакунків на фронт або навіть волонтерська підтримка. Ви можете долучитися до шкільних ініціатив збору пакунків для наших захисників", — додала експертка.

Як підтримати себе в святковий період

Олена Шершньова акцентує, що важливо наповнювати себе, щоб бути корисними іншим.

"Щоб підтримувати інших, треба бути в ресурсному стані. Тому подумайте, як ви можете наповнити себе у ці святкові дні", — порадила психологиня.

За її словами, якщо передноворічна напруга виснажує вас, варто дозволити собі відпустити ситуацію, спростити список обов'язкових справ і знизити рівень стресу.

"Не забувайте, що святкування також є важливою частиною вашого ментального здоров'я. Якщо ви забороняєте собі святкові емоції, ви лише погіршуєте свій стан, що може призвести до тривоги чи навіть депресії. Важливо дозволити собі бути щасливим у ці моменти", — пояснила вона.

Різдво та Новий рік як острівець позитивних емоцій

Олена Шершньова також наголошує, що святкування Різдва і Нового року є важливою частиною українських традицій.

"Це острівець радості серед океану стресу та воєнних буднів. Святкування — це момент, коли ми можемо відновити наші емоційні сили, відчути єдність з близькими та нашою країною", — додала психологиня.

Різдвяні свята входять до міжнародної шкали стресу, адже передноворічні приготування можуть збільшити рівень тривожності. Однак лише від нас залежить, як ми проведемо ці дні — чи в стресі, чи в позитивних емоціях, піклуючись про своє ментальне здоров'я.

Замість того, щоб жити в напрузі, Олена Шершньова радить зробити святкові моменти особливими, навіть якщо це невеликі радощі.

"Створіть для себе свято, подбайте про свої позитивні емоції та настрій. І тоді, ви побачите, що Різдво стане кращим і для вас, і для ваших близьких, і для наших захисників, і для нашої країни", — резюмувала експертка.

Нагадаємо, раніше ми писали, про ідеальну фігуру до Нового року: 9 способів відновити метаболізм і схуднути.

Цей матеріал має виключно інформаційний характер і не містить порад, які можуть вплинути на ваше здоров'я. Якщо у вас є проблеми, зверніться до фахівця

Джерело матеріала
loader