Сьогодні, 25 грудня, у Києві працівники Державного бюро розслідувань затримали ексначальника Одеського обласного ТЦК та СП після того, як за нього внесли заставу у 39,364 млн гривень. Йому також повідомили про нову підозру у вчиненні кримінальних злочинів. Про це ДБР та Офіс генерального прокурора повідомили на власних сайтах.
«Бюро отримало інформацію, що після виходу з ізолятора, він планував переховуватися від слідства, зокрема виїхати за кордон», – уточнили в ДБР.
У своїх повідомленнях ні ДБР, ані Офіс генпрокурора не озвучують прізвище затриманого, однак із наданої інформації можна зробити висновок, що йдеться саме про Борисова.
ДБР інформує, що затриманому ексвійськкому повідомили про підозру у вчиненні нових кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 114-1 (організація перешкоджання законній діяльності Збройних сил України в особливий період), ч. 3 ст. 27, ч. 1 ст. 366 (організація складання та видача службовою особою завідомо неправдивого офіційного документа) КК України.
«Він організував собі оформлення небойової травми, отриманої навіть не під час виконання службових обов’язків, як такої, що пов’язана із захистом Батьківщини. На підставі хибного рішення службової перевірки та відповідно висновку МСЕК йому було безпідставно нараховано додаткову винагороду на загальну суму 165 тис. 480 грн за період квітень-червень 2022 року», – йдеться у повідомленні правоохоронців.
У ДБР також нагадують, що раніше за результатами їхнього розслідування було скеровано до суду два обвинувальні акти щодо колишнього одеського військкома, а саме:
- у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого статтею 368-5 КК України – набуття особою, уповноваженою на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, активів вартістю 142 927 001 (сто сорок два мільйони дев’ятсот двадцять сім тисяч одну) гривню, що більше ніж на шість тисяч п’ятсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян перевищує його законні доходи;
- у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 5 статті 407 КК України – нез’явлення вчасно на службу без поважних причин військовослужбовцем (крім строкової служби), вчинене в умовах воєнного стану;
- у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 409 КК України – ухилення військовослужбовця від несення обов’язків військової служби шляхом іншого обману, вчинене в умовах воєнного стану;
- у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого частиною 4 статті 358 КК України – використання завідомо підробленого документа.
Санкції статей передбачають покарання у вигляді позбавлення волі на термін до 10 років.
Одним із героїв розслідування «Батальйон Іспанія» став Євген Борисов, який раніше обіймав посаду начальника Одеського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки. За тодішньою оцінкою «УП», загальна вартість майна, яке родина Борисова придбала вже під час повномасштабної війни, — близько 4,5 млн євро.
Наступного дня після виходу розслідування Михайла Ткача президент Володимир Зеленський доручив звільнити Євгена Борисова та перевірити всіх військкомів по країні. Крім цього, наприкінці червня 2023-го Борисова звільнили з посади.
У липні 2023 року Борисову оголосили підозру, однак Державне бюро розслідувань заявило, що не знає про його місцеперебування. Втім, наприкінці липня його таки затримали у Києві.
У грудні 2023 року на майно Борисова в Іспанії було накладено арешт.
Фото: сайт ДБР
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.