Ви дізнаєтеся:
Котам, як і іншим тваринам, потрібно багато спати, щоб залишатися здоровими. Іноді навіть може здаватися, що кішка витрачає більше часу на сон, ніж на активність. Главред зʼясував, чому коти так багато сплять.
Ветеринарка Ніколь Зіттріч для порталу PetMD пояснює, що полювання та будь-яка інша активність - це енергозатратні заняття. Як хижаки, коти потребують значно більше відпочинку, ніж люди, щоб залишатися пильними й зосередженими.
Зіттріч поділилася кількома поширеними причинами, через які ваша кішка багато спить.
1. Коти сплять "уривками"
Ветеринарка підкреслює, що кішки насправді не сплять довго, вони здебільшого дрімають по 15 або 30 хвилин.
"Дрімота дозволяє кішці відпочити тілом і розумом, не занурюючись у глибокий сон. Такий різновид сну дозволяє кішкам швидко реагувати на потенційні загрози в їхньому оточенні.", - розповіла Зіттріч.
2. Коти можуть не спати вночі
Якщо вам здається, що ваш кіт весь час спить, це може бути тому, що насправді він не спить вночі.
Щоб домашній улюбленець не будив вас вранці, переконайтеся, що у нього є чим зайнятися, поки ви в ліжку.
3. Домашнім улюбленцям стає нудно
Іноді кішки сплять, тому що їм нудно. Щоб ваша тварина не нудьгувала, спробуйте придбати або ж змайструвати різні іграшки, якими кіт зможе самостійно гратися.
4. Тварини перебувають у стресовому стані
Як і люди, кішки схильні до стресу. Один зі способів, яким кішки висловлюють стрес або занепокоєння - це зміна режиму сну.
"Якщо вони раптово починають спати більше, ніж зазвичай, це може бути ознакою того, що вони почуваються пригніченими або стривоженими. Кішки можуть відчувати стрес або занепокоєння з багатьох причин, наприклад, коли в будинку з'являються нові члени сім'ї", - пояснює ветеринар.
Крім того, деякі захворювання і недуги також можуть змусити вашу кішку спати більше, ніж зазвичай.
Читайте також:
Що відомо про PetMD?
PetMD - це онлайн-ресурс присвячений здоров'ю та догляду за домашніми улюбленцями. Мета сайту - надати точну, надійну та актуальну інформацію про загальний стан тварин. Ресурс працює з 2008 року.