Після ліквідації медико-соціальних експертних комісій в Україні почали створювати експертні команди. Їхні рішення можна буде оскаржити, повідомляє Telegram-канал Міністерства охорони здоров'я України.
Як зазначили у МОЗ, було створено Центр оцінки функціонального стану особи. Він виконуватиме важливу роль у забезпеченні об'єктивності та прозорості процесу оцінки повсякденного функціонування людини. Його завданнями є організаційно-методичне консультування експертних команд, перевірка обґрунтованості рішень експертних команд та раніше ухвалених рішень МСЕК, розгляд скарг на рішення експертних команд.
Центр оцінки функціонального стану особи:
- здійснює організаційно-методичне консультування експертних команд;
- перевіряє обґрунтованість рішень експертних команд та прийнятих до 01.01.2025 рішень МСЕК;
- розглядає скарги рішення експертних команд.
Експертні команди Центру оцінювання складаються з лікарів із різних державних закладів охорони здоров'я. Подати скаргу можна: у паперовій формі - надіславши скаргу поштою до Центру оцінки функціонального стану особи;
в електронній формі - звернувшись до лікаря, який повинен оформити скаргу в електронній системі з оцінки повсякденного функціонування особи.
Строк подання скарги – 40 календарних днів з моменту відправки виписки з рішення експертної команди, яке оскаржується, скаржнику (його уповноваженому представнику). У випадку, якщо ви пропустили термін подання скарги з поважних причин (відрядження, тимчасова непрацездатність, військова служба), ви можете подати клопотання про його поновлення. Центр розгляне клопотання протягом 5 робочих днів.
- Президент України Володимир Зеленський підписав 30 грудня закон про ліквідацію МСЕК. Цей документ почав діяти вже з 1 січня.
- Міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко пояснив, що згідно з новими правилами отримання інвалідності пацієнта на дообстеження направлятимуть лише один раз. Лягати до стаціонару, щоб потрапити на оцінку лікарів, не потрібно буде.