Як правильно вкладати дрова, щоб вони довго горіли, та які нюанси ще слід знати – розповідає 24 Канал.
Головні секрети довгого горіння дров
Часто опалення дровами може здаватися клопітким, адже слід постійно слідкувати за тим, чи не перегоріли дрова. Однак деякі поради можуть облегшити процес опалення.
По-перше, щоб дрова віддавали максимум тепла, а будинок швидше нагрівався, слід використовувати маленьких "помічників". Так, солома, соняшникова лузга, гречане чи горохове лушпиння допомагають швидше розвести багаття, а також прискорюють процес нагріву будинку.
Зверніть увагу, що допоміжні матеріали обов'язково мають бути сухими, щоб не виникав надмірний дим. Також не слід багато кидати таких матеріалів. Зазвичай, достатньо кидати їх у вогонь один – два рази на кілька годин.
Цікаво, що солома чи лузга майже не залишають попелу, а те, що все ж залишилося, можна використовувати як натуральне добриво у саду.
Як правильно топити дровами / Фото Freepik
По-друге, щоб дрова довше горіли, слід правильного їх укладати в піч чи котел. Так, найбільші поліна варто класти на низ. Дрова повинні лежати близько один до одного, але мати щілини для циркуляції кисню. Далі слід класти середні поліна, а тріски – останніми зверху.
Таку "пірамідку" слід розпалювати зверху. До прикладу, можна скористатися папером. Такий спосіб дозволяє максимально продовжити горіння дров, адже найбільші поліна горітимуть останніми. Загалом, такий оберемок може горіти від 3 до 5 годин без додаткового підкидання.
Крім того, у котлі дрова можна укладати зі зрушенням на 5 сантиметрів вправо або вліво. Такий лайфхак також допоможе продовжити горіння дров.
Довідка. Розмір дров впливає на їхнє горіння. Так, поліна повинні бути довжиною до 10 сантиметрів та не більшими за 9 сантиметрів у діаметрі.
Слід пам'ятати, що дрова потрібно заздалегідь занести у дім, щоб вони нагрілися та підсохли перед тим, як опинитися у печі чи котлі.