Високий кров'яний тиск у середньому віці є одним із найпотужніших факторів ризику розвитку деменції.
Вчені з Університетського коледжу Лондона визначили, що підвищений кров'яний тиск в певному віці може мати серйозні наслідки для здоров'я.
Про це повідомила пресслужба UCL.
Результати дослідження, проведеного на основі спостереження за 500 людьми, народженими в 1946 році, показали важливі зв'язки між артеріальним тиском і станом мозку.
Виявилось, що високий артеріальний тиск у віці 53 років, а також його швидке підвищення між 43 і 53 роками, може спричинити більше пошкоджень кровоносних судин та "міні-інсультів" у мозку до 70 років.
Також було зафіксовано, що підвищений тиск у 43 роки й більші підвищення у віці від 36 до 43 років пов'язаний з меншою кількістю об'єму мозку. Однак, цей фактор не мав суттєвого впливу на рівень амілоїдного білка в мозку, що є показником Альцгеймера, і не передбачав проблем з пам'яттю чи мисленням у такому віці.
"Високий кров'яний тиск у середньому віці є одним із найпотужніших факторів ризику розвитку деменції, який ми можемо легко контролювати та управляти ним. Дослідження вже свідчать про те, що більш агресивне лікування високого кров'яного тиску в останні роки може покращити здоров'я мозку сучасних старших поколінь. Ми повинні продовжувати розвивати це розуміння, виявляючи і контролюючи високий кров'яний тиск навіть у тих, хто перебуває на початку середнього віку", - зазначили вчені.