Зустріч на базі «Рамштайн»: підсумки та плани на майбутнє
Зустріч на базі «Рамштайн»: підсумки та плани на майбутнє

Зустріч на базі «Рамштайн»: підсумки та плани на майбутнє

На американській військовій базі «Рамштайн» у Німеччині відбулося 25-те засідання Контактної групи з питань оборони України під головуванням США за участі військового керівництва пів сотні країн, Президента України, Генсека НАТО та інших лідерів.

Нинішня зустріч, на якій востаннє головував чинний глава Пентагону Ллойд Остін, стала чи не найбільш результативною щодо визначення наступних кроків для продовження міжнародної підтримки України, передає Укрінформ.

На початку засідання міністр оборони США оголосив про виділення військової допомоги Україні на $500 млн. Новий пакет, зокрема, включаєракети ППО AIM-7, RIM-7, AIM-9M; боєприпаси повітря-земля; допоміжне обладнання для літаків F-16. Крім того, виділяються броньовані мостові системи; обладнання безпечного зв'язку; стрілецька зброя та боєприпаси; запчастини, допоміжне обладнання, послуги, навчання, транспорт.

Паралельно, Британія і країни НАТО пообіцяли передати Україні 30 тисяч FPV-дронів; Норвегія виділила понад $60 мільйонів на ініціативу із закупівлі дронів для України; а Німеччина пообіцяла Україні ППО, боєприпаси та бронетехніку. Водночас, Канада заявила, що виділить для військової підтримки нашої країни близько $330 мільйонів.

Зустріч на базі «Рамштайн»: підсумки та плани на майбутнє - Фото 1

Крім того, учасники зустрічізатвердили вісім дорожніх карт, які визначають ключові цілі Сил оборони України до 2027 року. «Ці дорожні карти – спільний результат роботи України та партнерів. 34 країни-учасниці вже стали частиною цих коаліцій. Це також важливий сигнал українській оборонній промисловості: попит на озброєння та техніку є, і він дуже високий", - заявив міністр оборони України Рустем Умєров.

Тим часом, генсек НАТО Макрк Рютте назвав три завдання для учасників зустрічі «Рамштайн»: надати Україні все необхідне для перемоги у боротьбі проти агресії РФ, розподілити навантаження між країнами-союзницями й відповісти на глобальні виклики.

Зустріч на базі «Рамштайн»: підсумки та плани на майбутнє - Фото 2

Особливістю нинішнього засідання в Німеччині стала особиста участь Президента України Володимира Зеленського. Він закликав країни-партнери інвестувати у виробництво дронів в Україні й завершити поставки обіцяних систем ППО. Крім того, Зеленський заявив про успіхи ЗСУ, які нанесли серйозних втрат російським силам та їхнім союзникам із КНДР. Президент також закликав усіх учасників «Рамштайну» підписати безпекові угоди з Україною. Окремо Володимир Зеленський, а також міністр оборони Рустем Умєров провели низку двосторонніх зустрічей на базі «Рамштайн».

Відео: Офіс Президента

Під час підсумкової пресконференції в Рамштайні міністр оборони США Ллойд Остін назвав Контактну групу з питань оборони України «рушієм глобальної безпеки». Він підкреслив, що цей формат став найбільш результативною міжнародною коаліцією за останні три десятки років, зібравши для України понад $126 млрд військової допомоги.  

Він окремо відзначив Данію, Фінляндію, Німеччину, Нідерланди, Норвегію, Польщу, Швецію та Іспанію, які надали Україні танки Leopard. Німеччина, за його словами, також доклала зусиль до створення Ініціативи протиповітряної оборони, що спонукало партнерів виділити більше мільярда доларів на підтримку ППО України. Чеська Республіка очолила десяток країн у збільшенні поставок критично необхідних снарядів. Данія та Нідерланди надали Україні перші винищувачі F-16, а Канада, Данія, Франція, Румунія, Велика Британія й США знайшли можливості для підготовки українських пілотів, зауважив американський міністр.

Зустріч на базі «Рамштайн»: підсумки та плани на майбутнє - Фото 3

Крім того, Остін заявив, що завдяки спільним зусиллям втрати Росії вбитими та пораненимипісля повномасштабного вторгнення в Україну сягнули 700 тисяч військових, що більше, ніж в усіх конфліктах за участі Москви разом узятих.

Він закликав учасників коаліції продовжувати боротьбу.

Як повідомляв Укрінформ, перше засідання Контактної групи з питань оборони України відбулося 26 квітня 2022 року, через два місяці після повномасштабного вторгнення РФ у нашу країну.

Фото: ОП

Теги за темою
Україна війна допомога
Джерело матеріала
loader