Віцеспікер словацького парламенту Андрей Данко повідомив, що не розуміє чому Варшава ухвалила таке рішення. Тепер делегація змушена летіти через Німеччину та Чехію.
Делегація словацького парламенту, що прямує з візитом до Росії, зіткнулася з відмовою Польщі в дозволі на проліт через її повітряний простір. Про це повідомив Андрей Данко, віцеспікер парламенту і голова Словацької національної партії (SNS).
За словами Данка, через відмову Польщі делегація змушена летіти до Москви через Чехію та Німеччину.
"Я не розумію, чому Польща так чинить, але я сприймаю це як даність", — заявив він у відеозверненні, записаному в аеропорту Братислави перед вильотом.
Делегація парламенту Словаччини, до складу якої входять шість осіб, має прибути до Москви ввечері. У рамках візиту, який триватиме до 15 січня, заплановано зустрічі з представниками російської влади та обговорення питань двостороннього співробітництва, включно з обговоренням питань у галузі енергетики та "допомогу Словацькій республіці, особливо в зимовий час".
"Поляки заборонили проліт, тож ми летимо в Росію над Чехією і Німеччиною", — уточнив віцеспікер парламенту Словаччини.
Зазначимо, що 5 січня Данко заявив, що його візит до Москви посприяє відновленню відносин із РФ. Планувалося, що разом із ним до російської столиці вирушить делегація з 6 осіб — це Ібор Гашпар, Ріхард Глюк, Адам Лучанський і ще два члени партії "Смер".
"Словаччина використовує до 60 відсотків своїх ресурсів шляхом атомної енергії. Я хочу зустрітися з міністрами російської Думи, особливо промисловості. Я хочу показати, що там теж живуть люди, що там роблять бізнес німці, французи, американці", — сказав він.
Нагадаємо, прем'єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо відвідав наприкінці грудня російську столицю, де провів переговори з Володимиром Путіним — вперше з 2016 року. Як повідомив прессекретар російського президента Дмитро Пєсков, обговорювали "зіпсовані відносини між країнами", енергетичні питання, зокрема постачання газу, а також ситуацію в Україні.
При цьому словацький прем'єр пояснив, що його візит до Москви став відповіддю президенту Володимиру Зеленському, який виступив проти будь-якого транзиту російського газу через Україну.