Адміністрація Байдена видала правила, що обмежуватимуть експорт американських чипів та ШІ-технологій у світі
Адміністрація Байдена видала правила, що обмежуватимуть експорт американських чипів та ШІ-технологій у світі

Адміністрація Байдена видала правила, що обмежуватимуть експорт американських чипів та ШІ-технологій у світі

Правила набудуть чинності через 120 днів після їх оприлюднення.

У понеділок, 13 січня, адміністрація Байдена видала правила, що встановлюють обмеження на експорт чипів для розробок штучного інтелекту американського виробництва. Адміністрація президента заявила, що правила необхідні, щоб зберегти трансформаційну технологію під контролем Сполучених Штатів та їхніх союзників і не допустити її використання супротивниками для посилення військ, здійснення кібератак та інших загроз безпеці США. Про це повідомило The New York Times.

Правила накладають обмеження на кількість чипів та ШІ-технологій, які компанії можуть відправляти в різні країни, розділяючи їх на три категорії. США та 18 їхніх найближчих партнерів, включаючи Велику Британію, Канаду, Німеччину, Японію, Південну Корею і Тайвань, — звільнені від будь-яких обмежень і можуть купувати американські ШІ-розробки та чипи вільно.

Експортувати технології в країни, на які у США накладене ембарго на постачання зброї, такі як Росія і Китай, заборонено.

Для всіх інших країн світу будуть встановлюватися кількісні обмеження. Щоб збільшити дозволені ліміти, урядам країн та компаніям потрібно буде укладати спеціальні угоди з американським урядом.

Правила мають і ширші цілі: щоб країни-союзники ставали місцем будівництва центрів обробки даних, що сприятиме утримуванню найсучасніших моделей ШІ у США і країнах-партнерах.

Радник президента Байдена з національної безпеки Джейк Салліван сказав журналістам у неділю, що ці правила гарантуватимуть, що інфраструктура для навчання найсучаснішого штучного інтелекту перебуватиме в США або в юрисдикції близьких союзників, і «ця потужність не буде переміщена в офшори, як було з виробництвом чипів, акумуляторів та дотичними галузями, у які нам довелося інвестувати сотні мільярдів доларів, щоб повернути їх».

«Правила забезпечують більшу ясність для наших міжнародних партнерів і промисловості, а також протидію серйозному обходу та пов’язаним з цим ризикам для національної безпеки, створеним проблемними країнами та зловмисниками, які можуть намагатися використати передові американські технології проти нас», — сказав Салліван.

Адміністрація Трампа вирішуватиме, чи зберігати нові правила, і як забезпечити їх виконання. Під час розмови з журналістами в неділю представники адміністрації Байдена повідомили, що вони консультувалися з новою адміністрацією щодо правил.

Правила мають набути чинності через 120 днів після їхньої публікації.

Фото: мікросхема для ШІ / Getty Images

ГО «Детектор медіа» понад 20 років бореться за кращу українську журналістику. Ми стежимо за дотриманням стандартів у медіа. Захищаємо права аудиторії на якісну інформацію. І допомагаємо читачам відрізняти правду від брехні.
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування ідей та створення якісних матеріалів, просувати свідоме медіаспоживання і разом протистояти російській дезінформації.
Долучитись
Теги за темою
Росія США Китай
Джерело матеріала
loader
loader