Про це в інтерв’ю Радіо Свобода заявив колишній спецпредставник обраного президента США в Україні й Росії Курт Волкер, передає Укрінформ.
«Гадаю, він (Трамп – ред.) хотів би досягти припинення вогню якомога швидше. Він постійно говорить про припинення війни і бійні… Не думаю, що Путін піде на це. Але мені видається це стане відправною точкою», – сказав Волкер.
На думку колишнього високопосадовця, зрозуміти, чого очікувати від Трампа на посаді, можна, «зважаючи на те, що він говорить».
«Було сказано, що потрібно продовжувати надавати військову підтримку Україні. Можливо, у формі позик, а не грантів за рахунок грошей платників податків… Говориться, що треба демонструвати позицію сили», – звертає він увагу на слова Трампа і його оточення.
На уточнення, чи Трамп зацікавлений насамперед у швидкому, чи ж справедливому, за визначенням Києва і його партнерів, мирі, Волкер зауважив, що майбутній президент США «наполягатиме так сильно, як тільки може, щоб забезпечити і те, й те».
«Фокус у тому, щоб перетворити це на більш сталий мир. Це те, чого ми ще не спостерігали. Ми ще не спостерігали етапу, на якому Путін реагує на Трампа, і реакції Трампа опісля на те, що Путін не бажає закінчити війну», – зауважив колишній спецпредставник Держдепартаменту США з питань України.
На його думку, Києву не варто непокоїтися через можливий контакт Трампа з Путіним.
«Як на мене, все відбувається дуже прозоро. Трамп заявив, що хоче зателефонувати Путіну й сказати йому закінчити війну… Ми ще не знаємо, що це означає з огляду на те, якою буде підтримка України. Але, думаю, можемо не сумніватися, що політика (нової адміністрації – ред.) буде дещо рішучішою», – зауважує Волкер.
На запитання, який результат в Україні обраний президент США вважав би свідченням власного сильного лідерства, дипломат відповів, що «Трамп хоче бути дуже обережним, щоб не виглядало, буцімто він програє Путіну».
«Він повинен розуміти: якщо Путін зможе зберегти територію, яку він захопив силою, а потім нав’яже Україні обмеження її суверенітету, приміром – неможливість приєднатися до НАТО, наприклад, – тоді світ сприйматиме це як перемогу Путіна і програш Трампа», – резюмував Волкер.
Як повідомляв Укрінформ, заходи, присвячені інавгурації обраного президента США Дональда Трампа, розпочнуться 18 січня з урочистого прийняття й салюту, включатимуть саму інавгурацію в понеділок та завершаться 21 січня національним молебнем.
Під час Варшавського форуму з питань безпеки колишній спецпредставник США з питань України Курт Волкер заявив, що США мають зайняти проактивну позицію, щоб протистояти діям Росії.