Національне агентство з питань запобігання корупції (НАЗК) внесло народного депутата Олександра Дубінського до Єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні або пов’язані з корупцією правопорушення. Про це повідомляється на сайті НАЗК.
Агентство уточнило, що підставою стало рішення Київського апеляційного суду, який відмовив у задоволенні апеляційної скарги Дубінського на рішення Печерського районного суду міста Києва.
У березні 2024 року Печерський районний суд Києва визнав нардепа винним у порушенні вимог щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів (ч. 2 ст. 172-7 Кодексу України про адміністративні правопорушення) та призначив йому штраф.
Слідство довело, що у серпні 2023 року Дубінський в умовах реального конфлікту інтересів протиправно використав свої депутатські повноваження — він надіслав депутатське звернення до Міністерства охорони здоров’я та ДБР, щоб отримати відомості, необхідні для власного захисту від кримінального переслідування.
Йдеться про розслідування, яке вело ДБР, про службове підроблення Дубінським документів з метою створення підстав для його виїзду за кордон.
НАЗК звертало увагу на недопустимість використання права на депутатське звернення у приватних інтересах народних депутатів.
Справа стосується того, що наприкінці червня 2023 року Дубінський виїхав за кордон, нібито супроводжуючи тяжкохворого батька. Однак у СБУ виявили, що батько депутата виїжджав за кордон і повертався звідти самостійно, без фактичного супроводу парламентаря. Крім того, у період перебування за кордоном депутат підписував та направляв офіційні документи до державних органів. На думку слідства, це може свідчити про їх підроблення.
9 серпня 2023 року Генеральний прокурор України повідомив про підозру Дубінському у внесенні службовою особою неправдивих відомостей до офіційних документів.
Це не єдина кримінальна справа на Олександра Дубінського.
Так, 3 листопада 2023 року Дубінському оголосили підозру в організації схеми для незаконного виїзду за кордон свого родича через систему «Шлях». Дозвіл на виїзд свояк Дубінського отримав на замовлення Вишгородської РВА на підставі клопотання громадської організації «Медіаоборона».
У вересні 2024 року Дубінському оголосили нову підозру у «повторному сприянні незаконному перетину кордону». 8 січня обвинувальний акт у цій справі передали до суду.
Крім того, в листопаді 2023 року Дубінському повідомили про підозру в державній зраді та створенні, керівництві й участі у злочинній організації. Правоохоронці з’ясували, що Дубінський входив до складу злочинної організації, яку сформувало Головне управління Генштабу Збройних сил Росії (відоме як ГРУ), і «працював» на росіян під псевдонімом «Буратіно». За даними слідства, крім Дубінського до складу ворожої групи входили екснардеп Андрій Деркач, колишній прокурор Костянтин Кулик з позивним «Птичка» та інші.
У вересні 2024-го ДБР завершило розслідування щодо Дубінського, Деркача та ще чотирьох осіб з їхньої групи. В межах цього провадження ДБР також розслідує придбання родиною Дубінського нерухомості в Іспанії за російські гроші.
Олександра Дубінського затримали в листопаді 2023 року, наразі він перебуває в загальній камері Київського слідчого ізолятора.
У минулому Дубінський тривалий час працював на «1+1», був креативним продюсером департаменту журналістських розслідувань телеканалу, ведучим програми «Гроші». Під його керівництвом на «1+1» виходила програма «Українські сенсації», окремі випуски якої виглядали як політичні замовлення в інтересах власника каналу Ігоря Коломойського.
У 2019 році Дубінського обрали депутатом Верховної Ради від партії «Слуга народу», а в березні 2021 року його виключили з членів партії «Слуга народу» через порушення статуту та непокору керівним органам партії.
США запровадили санкції проти Дубінського через втручання в американські вибори та належність до «російської мережі впливу». Після цього сайт блогера перестав працювати, а YouTube видалив канал Дубінського «за порушення правил спільноти».
Фото: Стас Юрченко, «Ґрати»
До 22-річчя з дня народження видання ми відновлюємо нашу Спільноту! Це коло активних людей, які хочуть та можуть фінансово підтримати наше видання, долучитися до генерування спільних ідей та отримувати більше ексклюзивної інформації про стан справ в українських медіа.
Мабуть, ще ніколи якісна журналістика не була такою важливою, як сьогодні.