Стало відомо, кому не можна їсти ріпчасту цибулю і чому
Стало відомо, кому не можна їсти ріпчасту цибулю і чому

Стало відомо, кому не можна їсти ріпчасту цибулю і чому

Існує набагато більше причин відмовитися від споживання ріпчастої цибулі, ніж ви можете собі уявити. Про це повідомляє ТСН, пише agronews.ua.

В дитинстві, напевно, кожному з нас говорили, що потрібно їсти цибулю, щоб захиститися від респіраторних захворювань. І це зовсім не вигадки. Вчені називають цибулю справжнім рекордсменом серед інших продуктів щодо вмісту кверцетину. Це найпотужніший антиоксидант, який допомагає врегулювати високий тиск, знижує рівень холестерину в крові, зміцнює стінки судин і допомагає розвинути захист від респіраторних захворювань.

А ще вважається, що кверцетин володіє омолоджувальними властивостями, зменшує в організмі запальні процеси, усуває алергічні реакції і взагалі — допомагає оздоровитися.

В цибулі також міститься ще одна важлива речовина — аліцин (43,6 мг на 100 г продукту). Вона має антибактеріальні властивості, покращує пам’ять, зменщує ризик розвитку хвороб судин. Аліцин сприяє розширенню суди, за рахунок чого зменшується артеріальний тиск. А ще ця речовина бореться з новоутвореннями та позбавляє клітини вільних радикалів.

Багатий у ріпчастої цибулі і хімічний склад. В ній містяться вітаміни групи В, мідь, калій, марганець, фосфор, сірка та хром. Всі ці елементи перетворюють звичайну цибулю на справжній суперпродукт.

Найкраще їсти ріпчасту цибулю в сирому вигляді, тоді ви зможете отримати від неї максимум користі. Однак важливо дотримуватися норми. На день фахівці радять з’їдати не більше 70-100 г цибулі. Адже якщо дуже налягати на продукт, то можна й нашкодити організму.

Краще повністю відмовитися від вживання ріпчастої цибулі в разі:

  • гіпертонії;
  • бронхіальної астми;
  • коліту;
  • панкреатиту;
  • харчової непереносимості;
  • шлунково-стравохідного рефлюксу.

Насамперед варто зазначити, що цибуля дратує шлунково-кишковий тракт. Це може призвести до здуття, метеоризму, діареї, розладу шлунка. Якщо їсти надто багато цибулі, може бути загострення гастриту, коліту, панкреатиту, виразкової хвороби.

Краще не їсти цибулю в разі гіпертонії, тому що вона здатна підвищувати артеріальний тиск. За бронхіальної астми цей продукт також протипоказаний, тому що може спровокувати напад. Якщо у вас є такі захворювання печінки, як жировий гепатоз, гепатит, цироз, краще їсти цибулю з обережністю. Не рекомендована вона і в разі порушення ритмів серця та серцевої недостатності.

Багато в чому користь і шкода цибулі визначаються наявністю хронічних захворювань та способом її приготування. Для ШКТ менш агресивною вважається варена цибуля. Тим більше, що в ній все ще залишаються деякі корисні речовини, хоча і в меншій кількості. Смажена цибуля майже всю свою користь втрачає. А ще вона дуже шкідлива людям із хворобами серця, захворюваннями печінки, підвищеним артеріальним тиском.



Перегляди: 0
Теги за темою
Здоров'я
Джерело матеріала
loader