РФ вдарила по Кривому Рогу балістикою, є жертви; У Росії палали дві нафтобази. Кореспондент.net виділяє головні події вчорашнього дня.
Російські агресори атакували Кривий Ріг балістичими ракетами. Чотири людини – три жінки та один чоловік – загинули, дев’ять отримали поранення. Пошкоджені навчальний заклад, чотири багатоповерхівки, 17 приватних будинків, а також близько десяти автомобілів. В одній з багатоповерхівок виникла пожежа. Комениуючи удар, преидент Зеленський наголосив, що Росія не зупиняється сама – її можна тільки зупинити спільним тиском.
У ніч проти суботи у Росії безпілотники уразили ще дві нафтобази. Увечері п’ятниці повідомлялося про атаку дронів і пожежу на нафтобазі у місті Людиново Калузькій області. А згодом російські Телеграм-канали писали про пожежу на нафтобазі Росрезерву у місті Узлова Тульської області. Також повідомлялося про удари по підприємству в районі станції Дедилове поблизу Узлової. Там також сталася пожежа.
Президент України Володимир Зеленський зустрівся з лідером опозиційної партії Прогресивна Словаччина Міхалом Шимечкою. Україна готова допомагати Словаччині з енергетикою, але важливо чути сигнали від Братислави про підтримку Києва на шляху до ЄС і НАТО, зазначив президент. “Я просто хотів передати сигнал, що багато хто в Словаччині дуже цінує Україну. І ми бажаємо, щоб Україна була безпечною, суверенною, і жила в Європейському Союзі. Це абсолютно ключове для наших народів”, – наголосив Шимечка. На його думку, Україна має стати частиною ЄС, бо це допомогло б економіці.
Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо, який раніше відхилив запрошення Зеленського відвідати Київ, замість зустрічі на словацькій території, запропонував українському президенту провести переговори на саміті у Давосі. Не дочекавшись відповіді, Фіцо поскаржився Олафу Шольцу на блокування Україною транзиту російського газу і на “дитяче запрошення у Київ”. Своєю чергою Зеленський у коментарі Bloomberg заявив, що не може нічого планувати з Фіцо, оскільки той “може поїхати в Давос, але опинитися десь у Сочі”.
Після багатогодинних консультацій уряд Ізраїлю проголосував за угоду щодо припинення вогню в Газі та звільнення заручників. Це стало останнім кроком у досягненні мирної угоди із ХАМАС. Угода про припинення бойових дій набуде чинності в неділю.
Правоохоронці в межах розслідування справ про незаконний перетин кордону військовозобов’язаними провели понад 200 обшуків у 19 областях України. Мова йде про правопорушення шляхом здійснення шахрайств, підробки документів, несанкціонованого втручання у роботу електронних реєстрів та підкупу посадовців. У поліції пообіцяли оприлюднити подробиці після завершення слідчих дій.
У Євросоюзі розглядають варіанти обходу можливого вето Угорщини на продовження санкцій проти Росії. Одним із способів може бути закон Бельгії часів Другої світової війни, повідомляє Financial Times. Йдеться про 190 млрд євро в депозитарії Euroclear у Бельгії. Якщо санкції не продовжать, то ці гроші “опиняться в Росії наступного дня”. Якщо Орбана не вдасться переконати підтримати продовження санкцій, королівський указ за 1944 рік дасть змогу бельгійському королю Філіпу I блокувати передання з країни заморожених активів Росії.
У Росії “стурбовані” через можливість розміщення в Україні британської військової інфраструктури в рамках угоди про партнерство 100 років, сказав речник Кремля Дмитро Пєсков. Зокрема Кремль непокоїть майбутня військова співпраця України та Великобританії в Азовському морі, яке у РФ вважають “внутрішнім морем” Росії.