Печерський суд зібрався для обрання запобіжного заходу генералу Галушкіну
Печерський суд зібрався для обрання запобіжного заходу генералу Галушкіну

Печерський суд зібрався для обрання запобіжного заходу генералу Галушкіну

Джерело

Espreso

Сьогодні, 24 січня, Печерський суд у Києві зібрався на засідання щодо обрання запобіжного заходу бригадному генералові, колишньому командувачу оперативно-тактичного управління «Харків» Юрію Галушкіну.

Захід обирали за новою підозрою, яку генералові вручили 22 січня — після того, як за Галушкіна внесли заставу і він вийшов із СІЗО.

Адвокати Галушкіна заявили, що вважають слідчі дії правоохоронців і прокурорів умисними, адже ті зловживали службовими обовʼязками. Вони попросили про відвід прокурора, але суд не задовольнив це клопотання.

Зате задовольнив клопотання прокурорів про проведення закритого засідання.

До того під час засідання Галушкін оголосив про готовність захищати Україну. Його звернення опублікував адвокат Михайло Величко.

«На жаль, я змушений захищати себе в суді й продовжуватиму це робити. Ви самі бачите, яке свавілля зараз відбувається… Незалежно від того, як і коли завершаться розслідування та суд, заявляю: я маю честь і готовий, навіть у званні бригадного генерала, але на посаді звичайного рядового солдата, воювати за Україну. Якщо, попри стан здоров'я, я зможу знищити ще одного окупанта, це принесе більше користі державі, ніж судовий процес і мій арешт. Це дозволить мені зберегти честь», — сказав комбат.

Він підкреслив, що українські командири роблять все можливе для перемоги, але «судові процеси, що зараз тривають, можуть вплинути на їхню рішучість та дії».

«Коли постала загроза втрати держави, ніхто не питав, як нам вдалося перетворити 6 тис. осіб ТрО, розпорошених по всіх територіальних центрах комплектування, на 32 бригади та 115 тис. бійців. Люди стали в стрій, маючи лише спортивні кросівки, і вступили в бій. Ніхто не читав бойові статути й не зважав на їхні вимоги. А зараз мені закидають, що смуга бригади перевищувала норму. Якщо в Україні у Генерального штабу немає достатньо бригад і озброєння, щоб дотримуватися норм, то в цьому винні не командири», — додав Галушкін.

Перед початком засідання біля приміщення суду зібралися люди, які прийшли підтримати генерала. Зокрема прийшов товариш Галушкіна, полковник у відставці Володимир Надкирничний. Він наголосив, що підозра генералу в недбалому виконанні своїх службових обов'язків «не вкладається в голові».

«Те, що відбувається зараз, — це дуже тривожний сигнал. Рішення, яке може ухвалити суд, визнавши його винуватим, закладе підвалини для подальших рішень щодо засудження решти командирів. Це дуже сильно підірве моральний дух тих військових, які нас захищають», — зазначив Надкирничний.

Він назвав генерала Галушкіна порядною, розсудливою, адекватною та розумною людиною.

Депутати «Європейської солідарності» заявили, що готові взяти на поруки Галушкіна, а також інших офіцерів, яких заарештували.

«Я вже написав клопотання взяти пана генерала на поруки. І Микола Величкович. Я тут бачив декілька громадян, які також підписували поруки. І генерали підписували, і наші політичні бранці, які повернулися з полону, також підписували. У влади вже почалися вибори, вони прибирають тих людей, які мають інше бачення, які розуміють, що не таким мав бути президент під час війни в цій державі», — сказав Михайло Бондар.

Його колега по фракції Микола Величкович зауважив, що його дивує те, що мовчить військовий омбудсмен Ольга Решетилова.

«Немає жодної реакції. І це дуже дивно. Тому що це саме її робота — бути на суді, слухати, висловлювати свої зауваження, свої клопотання, тому що саме це її робота захищати військових незалежно від їх звання і посади», — зазначив Величкович.

Нагадаємо, 22 січня, при виході з СІЗО після внесення застави у 5 млн грн генералу Галушкіну вручили нову підозру, цього разу — у сприянні у самовільному залишенні поля бою або відмові діяти зброєю. У ДБР заявили, що разом із СБУ виявили «нові факти» у справі про прорив кордону у Харківській області.

Депутат «Європейської солідарності» Ірина Фріз, яка входить до парламентського комітету з нацбезпеки, сказала, що комітет готує заяву щодо арешту бойових генералів. Також буде проведене закрите засідання і слухання адвокатів затриманих офіцерів.

«На початку наступного тижня має відбутися закрите засідання комітету з нацбезпеки, оборони та розвідки, на яке за моїм наполяганням будуть запрошені адвокати затриманих і звинувачених для того, щоб мати можливість представити членам комітету всю картину, яка відбувається навколо цієї ганебної ситуації», — розповіла вона.

Вона зазначила, що під час воєнного стану затримувати бойових офіцерів є неприпустимим. За її словами, влада «відкрила скриньку Пандори».

«Хотіла б нагадати всім, хто бере участь в інформаційній кампанії щодо дискредитації військових — а саме так, я вважаю, можна розцінювати те, що відбувається з цими затриманнями — про закон, який було ухвалено Верховною Радою ще в березні 2022 року. Тоді в Кримінальний кодекс була додана стаття про так званий бойовий імунітет. І саме цей бойовий імунітет надає можливість всім військовослужбовцям — не лише командуванню — під час відсічі агресору не підпадати під кримінальну відповідальність», — наголосила Фріз.

За останніми даними, суд вимагає заставу за генерала Галушкіна у сумі 90 млн гривень.

Теги за темою
Збройні сили України Новини політики Армія
Джерело матеріала
loader