Розробку проєкту відновлення «Охматдиту» мають завершити до 1 липня - МОЗ
Розробку проєкту відновлення «Охматдиту» мають завершити до 1 липня - МОЗ

Розробку проєкту відновлення «Охматдиту» мають завершити до 1 липня - МОЗ

Розробку проєктної документації щодо відновлення «Охматдиту» після російського ракетного удару планується завершити до 1 липня цього року.

Про це повідомила пресслужба Міністерства охорони здоров’я за результатами засідання комітету ВР із питань здоров’я нації, медичної допомоги та медичного страхування, передає Укрінформ.

У МОЗ нагадали, що 5 грудня 2024 року було оголошено тендер на проведення публічної закупівлі робіт із розробки та виготовлення проєктної документації з капітального ремонту будівлі сучасного корпусу. Участь у тендері взяли три компанії, і через певний час система перейшла до розгляду пропозиції ТОВ «ІНЖИНІРИНГОВА КОМПАНІЯ «АРКОН».

«Ця компанія успішно пройшла кваліфікацію, а її документація повністю відповідає вимогам процедури закупівлі. 20 січня 2025 року з переможцем було укладено договір. Завершення розробки проєктної документації заплановане до 1 липня 2025 року», - поінформували у пресслужбі.

Зазначається, що наступним кроком після завершення розробки проєктної документації для сучасного корпусу стане проведення тендерів безпосередньо на виконання ремонтних і відновлювальних робіт.

У міністерстві поінформували про статус інших корпусів лікарні.

«Щодо трансформаторної підстанції (ТП), дизельної електропідстанції. 9 грудня 2024 року оголошено тендер на проведення публічної закупівлі робіт з розробки та виготовлення проєктної документації з капітального ремонту будівлі ТП. Аукціон відбувся 06.01.2025. Договір з переможцем буде укладено до кінця січня», - заявили у МОЗ.

Щодо будівель, які є обʼєктами культурної спадщини, а саме - корпусів №3 та №9, були розроблені науково-проєктна документація за об’єктами, а також пройдені комплексні експертизи.

«Охматдитом» отримано позитивний експертний звіт (реєстраційний номер в ЄДЕССБ для 3-го корпусу – EX01:9270-0017-3740-1710, для 9-го корпусу – EX01:4394-9190-0525-9611) та проєктну документацію (реєстраційний номер в ЄДЕССБ для 3-го корпусу – PD01:5194-5376-0343-4202, для 9-го корпусу – PD01:9963-5318-2905-2611). Фінансування робіт планується коштом United 24», - поінформували у пресслужбі.

За даними міністерства, по 11-му (хірургічному) корпусу було виконано технічне обстеження та отримано технічний звіт), і було розроблене медичне завдання та медична програма із залученими фахівцями (архітекторами, медичними технологами).

Компанія «ЕПТІСА СЕРВІСІОС ДЕ ІНДЖЕНЕРІЯ, С. Л.» підготувала завдання на проєктування, яке включає низку аспектів. Це предінвестиційний аналіз – ТЕО (опрацювання можливих варіантів реалізації проєкту будівництва, зокрема: реконструкції наявного корпусу з прибудовою і надбудовою; знесення наявної споруди і будівництво нового медичного корпусу); підготовка переліку необхідних робіт для реалізації проєкту; проєктно-кошторисна документація (ПКД); експертиза проєкту.

Зазначається, що була розроблена тендерна документація та необхідні документи для оголошення процедури за правилами Світового банку. МОЗ України надало на розгляд Світовому банку запит щодо можливості фінансування розробки та експертизи проєкту.

У МОЗ поінформували, що наразі майже всі відділення лікарні відновили свою діяльність у будівлях, які або не постраждали, або зазнали лише часткових ушкоджень. «Здебільшого використовуються приміщення пошкодженого сучасного корпусу», - йдеться у повідомленні.

За словами заступника глави МОЗ Едема Адаманова, відновлення «Охматдиту» після ракетного удару – це складний і багатокомпонентний процес.

«Наш підхід базується на трьох ключових принципах: прозорість процесів – закупівлі через публічні тендери, що забезпечує чесну конкуренцію та найкращу якість послуг; міжнародний підхід – залучено Eptisa Servicios de Ingeniería для управління проєктом та забезпечення відповідності міжнародним стандартам; ефективність рішень – кожен етап ретельно аналізується, щоб досягти найкращих результатів без компромісів у якості», - заявив заступник міністра.

Окремо у МОЗ поінформували, що станом на сьогодні в «Охматдиті» щодня проходять лікування понад 500 пацієнтів, а медики проводять більше 40 операцій.

Як повідомлялося, глава МОЗ України Віктор Ляшко заявив, що новий корпус у «Охматиті» можуть відновити упродовж 2025 року.

Теги за темою
Міністерство охорони здоров’я
Джерело матеріала
loader