Про це у Фейсбуці написав міністр охорони здоровʼя Віктор Ляшко, передає Укрінформ.
"Ветерани, які підписали декларації з сімейним лікарем, зможуть отримати додаткові обстеження та лікування у медичних закладах, які укладуть договір із НСЗУ на розширені послуги на первинному рівні медичної допомоги. ...Скористатися розширеним списком безоплатних послуг зможуть звільнені з військової служби учасники бойових дій та особи з інвалідністю внаслідок війни. Зробити це можна буде вже в березні. Наразі йде підготовка до запуску проєкту та укладення договорів з медзакладами", - написав Ляшко.
У розширені послуги входять, зокрема:
- складання індивідуального плану спостереження та ведення відповідно до стану здоров’я ветерана війни;
- проведення розширеного скринінгу на стани, пов’язані з наслідками бойових дій;
- надання психологічної допомоги;
- лікування хронічних станів та наслідків бойових травм;
- участь в реалізації індивідуальних реабілітаційних планів для відновлення після травм та захворювань;
- участь у лікуванні захворювань та травм опорно-рухової системи, зокрема, артриту, артрозу та хвороб суглобів.
Як зазначають у Міністерстві охорони здоровʼя, послуги надаватимуться у медичних закладах будь-якої форми власності, які укладуть договір із НСЗУ на розширені послуги на первинному рівні медичної допомоги для ветеранів.
Для того, щоб отримати розширені медичні послуги на первинці необхідно підписати декларацію з сімейним лікарем (або звернутися до лікаря, з яким уже підписано декларацію).
Пацієнт має надати заяву на отримання послуг (особисто або через законного представника), документ, що підтверджує статус ветерана (посвідчення учасника бойових дій або посвідчення особи з інвалідністю внаслідок війни), паспорт або інший документ, що посвідчує особу, ідентифікаційний код (РНОКПП).
Як повідомила у телеефірі міністерка у справах ветеранів Наталія Калмикова, у відомстві очікують, що проєкт з підтримки ветеранів на первинній ланці меддопомоги стартує протягом місяця.
"Після прийняття постанови розпочнеться укладання контрактів за підвищеним коефіцієнтом. Ми очікуємо, що протягом місяця пацієнти зможуть звертатися до сімейного лікаря, щоб підписати декларацію або отримати консультацію та необхідні медичні послуги", - зазначила Калмикова.
Вона зауважила, що близько 80% захворювань має бути попереджено саме на рівні первинної ланки медичної допомоги.
За словами міністерки, ветерани після укладення декларації з сімейним лікарем зможуть претендувати на більшу кількість обстежень, на додаткові послуги психолога тощо.
"Це все спрямовано на те, щоб, де б ветеран не знаходився в Україні, він міг звернутися до свого сімейного лікаря і отримати первинну медичну допомогу, а за потреби - направлення на інші етапи", - додала Калмикова.
Як повідомляв Укрінформ, Кабінет Міністрів погодив реалізацію у 2025 році експериментального проєкту щодо надання розширених послуг з первинної медичної допомоги ветеранам.
Розширені послуги з первинної медичної допомоги безоплатно надаються учасникам бойових дій (пункти 19–25 ч. 1 ст. 6) та особам з інвалідністю внаслідок війни (пункти 11–16 ч. 2 ст. 7) згідно із ЗУ «Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту».