Як правильно – надобраніч, на добраніч чи на-добраніч: якої помилки варто уникати
Як правильно – надобраніч, на добраніч чи на-добраніч: якої помилки варто уникати

Як правильно – надобраніч, на добраніч чи на-добраніч: якої помилки варто уникати

Не усі правильно вживають цю конструкцію під час написання – багато хто припускається поширеної помилки.

Ви дізнаєтеся:

Коли хочемо побажати своїм рідним доброї ночі, то часто можемо вживати конструкцію "на добраніч". Але не усі знають, як правильно її писати.

Усі крапки над "і" в цьому питання розставила ведуча програми "Правильно українською" на "Радіо Трек" Ольга Багній.

"На добраніч" – говоримо ми близьким людям, коли лягаємо спати. Або пишемо, коли близькі люди на поруч. До речі, зверніть увагу – не "блИзькі" люди, а "близькІ". Щодо "на добраніч", тут уже хто як пише: разом, окремо, через дефіс. Але як правильно? Запам’ятайте, "на добраніч" пишемо окремо. Але якщо ви раптом забули чи заплуталися, завжди можна написати просто "добраніч", – пояснила Багній.

Дивіться відео про те, як правильно – "надобраніч", "на добраніч" чи "на-добраніч":

Як повідомляв раніше Главред, Ольга Багній пояснила, що таке "незабавки" – лише одиниці зможуть правильно пояснити слово. Більшість людей зазвичай вживають більш поширені синоніми, тому можуть не здогадуватися про існування ще й такого слова.

Також раніше Багній пояснила, як сказати "мнительный" українською – мало хто знає правильну відповідь. Коли ми говоримо про людину, яка постійно очікує звідусіль негараздів, не можна казати "мнительна" – варто вживати українське слово.

Вас також може зацікавити:

Хто така Ольга Багній?

Ольга Багній – автор і ведуча програми "Правильно українською" та ще двох радіопрограм на "Радіо Трек". Веде TikTok-канал про українську мову.

Джерело матеріала
loader