“Гарна угода” для Кремля: прихильники України з шоком і обуренням відреагували на план Трампа
“Гарна угода” для Кремля: прихильники України з шоком і обуренням відреагували на план Трампа

“Гарна угода” для Кремля: прихильники України з шоком і обуренням відреагували на план Трампа

“Гарна угода” для Кремля: прихильники України з шоком і обуренням відреагували на план Трампа 

Дії президента США викликали критику по обидва боки Атлантики.

Прихильники Києва з шоком і обуренням відреагували на заяву президента США Дональда Трампа про те, що вінпровів розмову з російським диктатором Владіміром Путіним та “негайно почне переговори” з главою Кремля щодо війни РФ проти України, повідомляє Politico.

Американський сенатор-демократ Адам Шифф, давній критик Трампа, який був головним обвинувачем у першому судовому процесі щодо його імпічменту, назвав президента США “чудовим укладачем угод — для Кремля”.

“Сьогодні президент Трамп зателефонував нашому ворогу, Росії, перш ніж зателефонувати нашому союзнику, Україні. Тим часом, його міністр оборони виключив майбутнє України в НАТО і відновлення українського суверенітету над власними землями. Давайте не будемо применшувати слова про те, що це означає: здача інтересів України й наших власних, ще до початку переговорів”, - заявив Шифф.

Глава зовнішньополітичного відомства ЄС Кая Каллас опублікувала заяву від імені групи країн “Веймар +”, до якої входять Франція, Польща, Німеччина, Іспанія, Італія та Велика Британія, відреагувавши на слова Трампа.

“Незалежність і територіальна цілісність України є безумовними… Нашим пріоритетом зараз має бути зміцнення України та надання надійних гарантій безпеки з початком мирних переговорів, - йдеться у заяві.

“Сьогоднішній день може увійти в історію як темний день для Європи”, - застеріг голова комітету у закордонних справах естонського парламенту Марко Міхкельсон, додавши, що європейським лідерам пора “взяти власну долю у свої руки”.

Колишній міністр закордонних справ Великої Британії Джеймс Клеверлі розкритикував переговорну стратегію американського президента. 

“Починати переговори з того, що одна сторона повинна відмовитися від чогось — це не сильний крок. Створювати враження, що вторгнення винагороджується — це не сильний крок. Режими уважно стежать за цим”, - сказав він. 

Прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск закликав до “справедливого миру” і до того, щоб Україна і Європа були за столом переговорів разом із США.

“Все, що нам потрібно - це мир. СПРАВЕДЛИВИЙ МИР. Україна, Європа і Сполучені Штати повинні працювати над цим разом. РАЗОМ”, - наголосив він.

Конгресмен від штату Огайо демократ Марсі Каптур назвала Україну “лінією боротьби за свободу на європейському континенті” і заявила, що президент України Володимир Зеленський “повинен вести будь-які переговори від імені своєї нації”.

Тим часом міністр закордонних справ Угорщини Петер Сійярто, уряд країни якого на чолі з прем'єром Віктором Орбаном давно дружить з Кремлем, був більш позитивно налаштований щодо дзвінка Трампа Путіну.

“Три роки ми жили в тіні війни, і три роки сподівалися, що війна закінчиться. Сьогодні, після телефонної розмови між Дональдом Трампом і Владіміром Путіним, ми зробили великий крок до здійснення цих сподівань”, - заявив Сійярто.

Колишня міністерка фінансів Канади, яка балотуватиметься на посаду премʼєра, Христя Фріланд заявила, що Оттава “непохитно стоїть на боці України”.

“В інтересах усіх демократій підтримувати їх. Україна повинна стати повноправним членом НАТО”, - наголосила Фріланд.

Оголошення Трампа про намір негайно розпочати переговори з Путіним щодо припинення війни РФ проти України з'явилося після того, як міністр оборони США Піт Гегсет закликав Київ відмовитися від надії звільнити всі свої території від російської окупації, назвавши повернення до кордонів 2014 року “ілюзорною метою”. Трамп повторив слова Гегсета, сказавши журналістам у Білому домі, що повернення Україні всіх її земель є “малоймовірним”, водночас припустивши, що “частина” може повернутися. Також Трамп уникнув відповіді на запитання про те, чи вважає він Київ рівноправним учасником мирного процесу.

Зауваження Трампа викликали критику по обидва боки Атлантики. Прихильники України розкритикували дії президента США, західні лідери висловили стурбованість потенційними наслідками такого кроку для європейської безпеки. 

 

Джерело матеріала
loader
loader