Президент України Володимир Зеленський під час Мюнхенської безпекової конференції зазначив, що громадяни України не хочутьвиборів під час війни.
"Я зосереджуюсь на тому, щоб країна вижила. Я роблю все, що я можу... Половина президентського часу припала на COVID-19, інша на Путіна. Я готовий говорити про вибори, українці не хочуть цього. Повністю не хочуть цього, бо вони бояться, ми втратимо воєнний стан, солдати повернуться додому і Путін захопить всю нашу територію. Зараз ми мобілізовані", - наголосив глава держави.
За його словами, Україні потрібна єдність всередині країни.
"Мова йде не про мене, а про майбутнє нашої країни. Питання в тому, як вижити, як врятувати нашу країну, незалежність, наш народ. І, якщо комусь це не подобається — вони можуть вибрати інше громадянство, якщо хочуть", - додав він.
Спеціальний представник президента США Дональда Трампа з питань України та Росії Кіт Келлог вважає, що Київ має демонструвати готовність провести вибори, хоч і конституційно не зобов’язаний робити це під час війни. Експерти Київського безпекового форуму вказували, що заява Келлога про необхідність виборів резонує зі словами очільника Кремля Владіміра Путіна про нібито нелегітимність президента Володимира Зеленського.
Мільйони українських громадян за кордоном можуть уплинути на майбутні вибори. Наскільки значним може бути цей вплив, які політичні уподобання має діаспора та як змінилися її інтереси? Про це в статті "Електоральні особливості української еміграції" пишеВ’ячеслав Савченко.