Ріпакова та соєва олії витісняють соняшникову з ключових ринків
Ріпакова та соєва олії витісняють соняшникову з ключових ринків

Ріпакова та соєва олії витісняють соняшникову з ключових ринків

Найбільше падіння попиту на соняшникову олію цього сезону спостерігається з боку Китаю, який збільшує внутрішнє виробництво соєвої олії.

Про це розповів партнер Sunstone Brokers Сергій Репецький, повідомляє ASAP Agri.

За його словами, ріпакова олія з Канади та Австралії активно витісняє соняшникову з Європи.

«Споживання соняшникової олії в Європі скоротилося на 30%, а спред між соняшниковою та ріпаковою олією сягнув 110 $,т» – зазначає Сергій Репецький.

Менший урожай ріпаку в Європі було компенсовано значним імпортом з Канади та Австралії, що спричинило падіння цін на ріпакову олію. Як наслідок, ріпакова олія повністю витіснила соняшникову з енергетичного ринку та продовжує витісняти її з харчового сектору, як це вже відбувалося у 2022 році, додає фахівець.

І додав, що дефіциту соняшникової олії на світовому ринку поки що немає попри зниження виробництва. 

«Можливо, він з’явиться ближче до кінця сезону, але наразі цього не спостерігається», – наголошує Сергій Репецький.

Попит на українську соняшникову олію з боку Європи залишається під питанням через конкуренцію з іншими оліями. Схожа ситуація спостерігається і в Китаї. Єдиним стабільним покупцем залишається Індія, яка імпортує 250–300 тис. тонн на місяць, попри великий спред із соєвою олією. Водночас в Індії тривають обговорення можливого підвищення імпортного мита на соняшникову олію, що може знизити апетит до закупівель.

Підтримати попит на українську соняшникову олію може зменшення пропозиції російської продукції через низькі запаси соняшнику. Окрім того, «якщо курс рубля продовжить зміцнюватися, російські експортери можуть тимчасово призупинити продажі, що створить додаткові можливості для України на ринку Індії та Туреччини», – додає експерт.

«Україна більше не є ключовим гравцем на глобальному ринку соняшникової олії, тоді як ринок олій став гнучкішим і більш залежним від макроекономічних факторів», — підсумував експерт.

Джерело матеріала
loader
loader