Домашні способи боротьби з льодом на дорозі: ефективні та доступні рішення
Домашні способи боротьби з льодом на дорозі: ефективні та доступні рішення

Домашні способи боротьби з льодом на дорозі: ефективні та доступні рішення

Як пише 24 Канал з посиланням на Bob Vila, у таких випадках варто звернути увагу на альтернативні методи боротьби з ожеледдю, використовуючи підручні засоби. Три ефективні домашні розчини для танення льоду, які легко приготувати самостійно, розповідаємо далі.

Спиртовий розчин для невеликих ділянок

Якщо вам потрібно очистити сходи, лобове скло автомобіля або двері, використовуйте спирт. Він має значно нижчу температуру замерзання, ніж вода, що допомагає ефективно розтоплювати лід. Ось простий рецепт засобу проти ожеледиці:

  • 15 літрів гарячої води,

  • 500 мілілітрів спирту,

  • 1 чайна ложка мийного засобу для посуду.

Мийний засіб зменшує поверхневий натяг води, допомагаючи рівномірно розподіляти розчин. Просто розлийте суміш на крижану поверхню, а потім приберіть лід лопатою. Для обмерзлих дверей або лобового скла автомобіля зберігайте цей розчин у пляшці з пульверизатором та наносіть за потреби.

Для підвищення безпеки використовуйте додаткові матеріали, які збільшують тертя, наприклад, пісок, кам’яну сіль або навіть котячий наповнювач.

Використання солі для доріжок та під’їздів

Найпоширенішим та найдоступнішим засобом для боротьби з ожеледдю є сіль. Вона ефективно знижує температуру замерзання води та допомагає руйнувати лід. Якщо у вас немає спеціальної кам’яної солі, можна використати звичайну кухонну сіль.

Для кращого ефекту перед застосуванням солі варто очистити поверхню від зайвого снігу. Кухонна сіль діє швидше завдяки меншому розміру гранул, проте вона перетворює лід у важку для прибирання сльоту, тоді як велика кам’яна сіль розбиває його на більш контрольовані шматки.

Спиртовий розчин для боротьби з ожеледдю: дивіться відео

Для обробки невеликих ділянок, таких як сходи, можна змішати теплу воду з кухонною сіллю та нанести отриманий розчин на крижану поверхню. Цей метод також допоможе, якщо ваш автомобіль застряг у льоді.

Водночас зверніть увагу на те, що хоча сіль ефективна та доступна, вона має і свої мінуси: вона не працює при дуже низьких температурах, викликає корозію металу та бетону, шкодить рослинам і може негативно впливати на водні ресурси. Тому використовуйте її з обережністю.

Добрива як крайній засіб

Якщо під рукою немає нічого іншого, можна спробувати використати добрива. Деякі з них містять сульфат амонію, який знижує температуру танення льоду та пришвидшує процес його розпаду. Для цього просто рівномірно розсипте добриво на крижану поверхню.

Проте цей метод має значні недоліки. Надмірне використання добрив може завдати шкоди рослинам, їхні хімічні складники можуть пошкодити бетон, а стікання добрив у водойми спричиняє екологічні проблеми. Тому застосовуйте цей спосіб лише в крайніх випадках.

Джерело матеріала
loader