США тиснуть на Україну щодо копалин, щоб Київ не встиг побачити американської угоди з РФ – Милованов
США тиснуть на Україну щодо копалин, щоб Київ не встиг побачити американської угоди з РФ – Милованов

США тиснуть на Україну щодо копалин, щоб Київ не встиг побачити американської угоди з РФ – Милованов

США тиснуть на Україну щодо копалин, щоб Київ не встиг побачити американської угоди з РФ – Милованов

Голосування в ООН може бути частиною угоди США з РФ.

Адміністрація президента США Дональда Трампа тисне на Україну, щоб та підписала угоду про корисні копалини прямо зараз, щоб встигнути поки Київ не побачить умови американської “угоди з економічного розвитку” з Росією. Таку думку висловив президент KSE, ексміністр економіки Тимофій Милованов.

“Угода між Росією та США таки є. В процесі. Трамп тільки що прямо написав. Угода про “транзакції з економічного розвитку” та мир. А про угоду з Україною, він продовжує думати, що це повернення грошей які Україні дав Байден”, – написав Милованов.

Він додав, що тепер виглядає більш ймовірно, що голосування США в ООН проти українського проєкту резолюції на честь третьої річниці повномасштабного вторгнення РФ, у якому засуджується російська агресія, це теж частина угоди з Росією. 

“Це вже не просто риторика чи політичний театр. Це дії, які майже не залишають місця для двозначності… Наслідки можуть бути серйозними. Якщо угода існує, то після (спроби?) розчленування України (якщо вийде) новоспечені союзники рухатимуться далі — щонайменше на Східну Європу. Сподіваюся, що помиляюся, що перебільшую і драматизую. Але ознаки — і відкриті, і кулуарні — надто очевидні”, – написав Милованов у іншому дописі.

Він зазначив, що дуже сподівається, що помиляється, та додав, що “не має ніяких інсайтів, просто багато доступу до інформації і багато друзів порадників”.

За даними джерел ZN.UA, президент України Володимир Зеленський залучив Милованова до групи з редагування угоди про копалини.

Раніше сьогодні Трампа повідомив у своїй соцмережі, він веде "серйозні переговори" з Путіним щодо закінчення війни, а також великих угод щодо економічного розвитку, які проходять "дуже добре".

На спільній пресконференції із президентом Франції Емманюелем Макроном Трамп висловив зацікавленість у російських рідкісноземельних металах.

Тим часом російський диктатор Владімір Путін скликав нараду щодо розвитку галузі рідкісноземельних металів в РФ. За підсумками наради Путін заявив, що у Росії “на порядок більше” рідкісноземельних металів, ніж в Україні, і Москва готова пропонувати їх зацікавленим партнерам.

24 лютого віцепремʼєрка з питань євроінтеграції Ольга Стефанішина повідомила, що переговори між командами України та США щодо угоди про корисні копалини перебувають на «завершальній стадії» і майже всі ключові деталі узгоджені.

Зазначимо, що близько половини корисних копалин України знаходяться під окупацією. Це стосується в тому числі понад 40% покладів металів та третини рідкісноземів та мінералів. Детальніше про це читайте у статті Юлії Самаєвої «Трамп міняє зброю на українські ресурси. Три причини, чому це погано».

Джерело матеріала
loader
loader