У Міноборони озвучили НАТО основні потреби досягнення стійкого миру
Представники України донесли до відома НАТО основні потреби забезпечення стійкого миру. Насамперед необхідно посилити оборонні здібності та продовжити підтримку Києва, повідомляє Міністерство оборони України.
У відомстві розповіли, що заступник міністра оборони України Сергій Боєв взяв участь у засіданні політичного комітету НАТО, під час якого порушив тему зміцнення оборонних можливостей України як запоруку стійкого миру. Він поінформував представників політичного комітету НАТО, що незважаючи на розпочатий переговорний процес, стратегічні цілі Росії залишаються незмінними, а саме агресор не відмовляється від планів знищення української держави.
Про намір РФ продовжити війну свідчить, зокрема, нарощування виробництва далекобійних засобів поразки, розгортання додаткових військ в Україні, формування нових підрозділів стратегічного резерву.
- Ми, як ніхто інший, зацікавлені у встановленні тривалого сталого світу на основі реальних гарантій безпеки для України. Однак сьогодні ми не бачимо у діях РФ свідчень про бажання миру. Тому ми закликаємо партнерів не втрачати фокусу та продовжувати підтримку України, - сказав Боєв.
Заступник міністра наголосив, що актуальними потребами України залишаються нарощування можливостей української системи ППО та ПРО, постійне забезпечення Сил оборони артилерійськими снарядами та посилення та розвиток авіаційної компоненти. За його словами, окремим аспектом зміцнення позицій України є реалізація спільних проектів в оборонній промисловості, а також підтримка українського ОПК, зокрема, у рамках механізмів "датської моделі".
- Наприкінці лютого генсек Альянсу Марк Рютте заявив, що НАТО готує нову допомогу Україні. Йдеться про "додаткові мільярди". У НАТО також анонсували рішення, спрямовані на допомогу офіційному Києву
- 3 березня Володимир Зеленський заявив, що готовий піти у відставку, якщо Україна буде ухвалена в НАТО, і війна закінчиться. Як розповів український президент під час бесіди з британськими журналістами, у такому разі він визнає свою місію виконаною.

