Крім США, до моніторингу перемир’я можна буде залучати треті країни - Зеленський
Крім США, до моніторингу перемир’я можна буде залучати треті країни - Зеленський

Крім США, до моніторингу перемир’я можна буде залучати треті країни - Зеленський

США за домовленостями у Саудівській Аравії залишаються основним партнером у моніторингу часткового припинення вогню, водночас можуть залучатися й інші країни.

Про це поінформував Президент Володимир Зеленський на брифінгу у вівторок, 25 березня, повідомляє кореспондент Укрінформу.

«Щодо третього пункту — йдеться про контроль і моніторинг. Ми домовилися з американською стороною, що можна залучати, окрім США, треті сторони. Наприклад, когось з Європи або, наприклад, Туреччину, можна (долучати - ред.) щодо ситуації на морі. Може, когось з Близького Сходу щодо енергетики. Тобто це окремі технічні питання. Але третій пункт про те, що контроль важливий, моніторинг важливий і можна залучати інші країни для моніторингу», — сказав він.

Зеленський уточнив, що суть домовленості щодо моніторингу полягає в тому, що США залишаються головною стороною з іноземних країн (зокрема, через розвіддані), які проводять моніторинг, однак до низки питань можуть долучатися й інші держави.

«Але дивіться, поки що це може бути. Я вважаю, що на сьогодні хтось повинен це моніторити. На мою думку, зараз є американці і є ми. І це немало», — зауважив він.

Як повідомляв Укрінформ, міністр оборони Рустем Умєров назвав п’ять ключових результатів переговорів України та США в Ер-Ріяді.

Білий дім також опублікував заяву про підсумки переговорів американської та української делегацій у Саудівській Аравії. У ній йдеться, що Сполучені Штати й Україна домовилися про безпечне судноплавство, унеможливлення застосування сили й запобігання використанню комерційних суден у військових цілях у Чорному морі.

Також США й Україна домовилися розробити заходи щодо реалізації домовленостей між Президентами Дональдом Трампом і Володимиром Зеленським про заборону ударів по енергетичних об'єктах Росії та України.

Теги за темою
війна США Туреччина
Джерело матеріала
loader
loader