Україна та Росія узгодила зі США різні умови "енергетичного перемир’я", - ЗМІ
Україна та Росія узгодила зі США різні умови "енергетичного перемир’я", - ЗМІ

Україна та Росія узгодила зі США різні умови "енергетичного перемир’я", - ЗМІ

Генеральний штаб ЗСУ спростував заяву Міноборони Росії про порушення режиму припинення вогню по енергетиці.

- Заяви міністерства оборони рф про нібито порушення Україною умов припинення вогню щодо енергетичних обʼєктів не відповідають дійсності, — сказано в телеграм-каналі Генштабу.

Генеральний штаб ЗСУ наголосив, що 25-26 березня Сили оборони України не завдали ударів БпЛА по енергетичних об’єктах у Курській і Брянській областях, а також по енергетичних обʼєктах на території тимчасово окупованого Криму.

- Слід наголосити, що військове відомство країни-агресора поширює неправдиві та безпідставні звинувачення, щоб затягувати війну, продовжувати брехливу пропаганду та типові російські спроби обманути світ, — резюмував Генштаб.

Раніше 26 березня Міноборони Росії заявило, що “попри публічну заяву Зеленського про прийняття досягнутих в Ер-Ріяді 24 березня російсько-американських домовленостей щодо припинення атак на об'єкти громадянської енергетики, київський режим продовжив завдання ударів по енергетичній інфраструктурі Російської Федерації”.

Вночі 26 березня біля узбережжя Криму в районі мису Тарханкут черговими засобами ППО нібито збито два українські ударні БПЛА, об'єктом атаки яких було наземне обладнання Глібівського підземного сховища газу.

Також 26 березня близько 4.45 по-московському часу у Брянській області “внаслідок атаки українського БПЛА” по об'єкту філії ПАТ «Россети Центр – Брянськенерго» відбулося відключення високовольтної лінії 10 кВ, внаслідок якого без електропостачання залишилися споживачі у Комаричському районі.

Крім того, вдень 25 березня в Курській області “внаслідок атаки українського БПЛА” по енергооб'єкту філії ПАТ «Россети Центр – Курскенерго» сталося каскадне відключення низки підстанцій, внаслідок якого без електропостачання залишилося понад чотири тисячі споживачів Хомутівського району.

- Таким чином, київський режим, продовжуючи завдати шкоди громадянській енергетичній інфраструктурі Росії, насправді робить все для зриву досягнутих російсько-американських домовленостей щодо поетапних заходів щодо врегулювання українського конфлікту, — заявили в Міноборони Росії.

Тим часом "Європейська правда" з посилання нам відповідь пресслужби Міністерства енергетики України написала, що Україна узгодила зі США умови "енергетичного перемир’я", які розходяться з версією РФ.

У переліку, який опублікувала російська сторона як нібито погоджений зі США (що американська сторона до цього часу не заперечила) відсутні українські об’єкти нафто– й газовидобування, по яких останнім часом завдається найбільше ударів.

У Міненерго наполягають, що США знають про вимоги Києва щодо "енергетичного перемир’я", та що вони погоджені із Вашингтоном – попри те, що паралельно стверджується, ніби РФ погодила зі Штатами інший перелік.

- Україна передала та узгодила з американською стороною типологію об’єктів по всіх об’єктах енергетичної інфраструктури в межах домовленості про зупинку взаємних ударів. Це стосується електроенергетичного, нафтогазового комплексів, атомної та вугільної промисловості, енергетичного машинобудування – виробництва енергетичного обладнання, – заявили у відомстві.

  • 25 березня радник президента Володимира Зеленського з комунікацій Дмитро Литвин заявив, що Росія вісім разів завдала ударів по енергетичних об'єктах України з 18 березня, коли на сайті Кремля повідомили, що президент Росії Володимир Путін наказав припинити удари по енергетичній інфраструктурі України після телефонної розмови з американським лідером Дональдом Трампом.
  • 21 березня Україна спростувала заяву Росії про причетність до удару по газовимірювальній станції "Суджа" в Курській області.
Джерело матеріала
loader
loader