Міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок, яка покидає посаду, привіталапосередницькі зусилля Сполучених Штатів між Києвом та Москвою, але застерігла від того, щоб очільник Кремля Владімір Путін вводив їх в оману. За її словами, справжній діалог не може відбутися з привʼязкою перемирʼя до нових вимог та поступок, пише The Guardian з посиланням на Reuters.
"Також добре, що Сполучені Штати намагаються взяти на себе посередницьку роль. У той же час ми не повинні обманювати себе, і, перш за все, ми не повинні дозволити, щоб нас засліпив російський президент", — заявила вона у кулуарах дипломатичної конференції.
Нагадаємо, під час технічних переговорів у Саудівській Аравії 24 березня за посередництва США Україна та РФ домовилися про 30-денне припинення вогню в енергетичному секторі та Чорному мору. Останнє передбачає заборону ударів по портовій інфраструктурі Одеси. І хоча український лідер Володимир Зеленський заявив наступного дня, що угода запрацює "сьогодні", росіянипочали маніпулювати, мовляв, це станеться, лише коли знімуть санкції з "Россельхозбанка" та тамтешніх виробників продовольства й добрив. Тим часом президент США Дональд Трамп попередив, що Штати насправді розглядають "п'ять-шість" вимог Кремля для досягнення морського режиму тиші.
Раніше у The Times писали, що укладена у Саудівській Аравії угода принесе більше користі Росії, тоді як від України вимагає значних поступок. Там пояснили, що активні бойові дії у Чорному морі завершилися ще у 2023-му через великі втрати російського флоту. Києву вдалося налагодити експорт зерна, а тому домовленість в Ер-Ріяді сприятиме насамперед безпеці російського судноплавства.