/https%3A%2F%2Fs3.eu-central-1.amazonaws.com%2Fmedia.my.ua%2Ffeed%2F52%2F022af6adeffcfa3f07a3f888a9716bf2.jpg)
Чи можна пити холодну воду при високій температурі
Чому треба пити воду
Висока температура тіла підсилює потовиділення, що призводить до втрати рідини. Щоб запобігти зневодненню, необхідно пити достатньо води, повідомляє24 Канал з посилання на Mayo Clinic.
Орієнтуватися можна за сечовипусканням: потрібно ходити до туалету приблизно кожні 6 годин. Рекомендується випивати не менше 6 – 8 чашок об’ємом по 240 мл рідин, щоб сеча залишалася світло-жовтою або прозорою.
Підійдуть такі напої, як вода, чай чи бульйони, але спортивні напої не рекомендуються через вміст кофеїну в деяких із них. Якщо температура тіла дуже висока, лікар може порадити приймати розчини для регідратації, які містять оптимальне співвідношення води, солей та цукру для відновлення запасів рідини в організмі.
Як збити температуру без ліків
Для полегшення стану під час лихоманки рекомендується носити легкий одяг, підтримувати прохолодну температуру у приміщенні та накриватися легким покривалом чи простирадлом.
Щоб зменшити жар, можна прийняти теплу ванну, прикласти до чола чи потилиці загорнутий у рушник пакет із льодом або змочений у прохолодній воді рушник.
Коли треба пити ліки
Вважається, що висока температура відіграє важливу роль у боротьбі з інфекцією. Імунні реакції посилюються, і організм швидше може навалювати патогенам.
Тому збивати не варто, поки вона не завдає сильного дискомфорту. Краще орієнтуватися на самопочуття, а не на цифри – якщо дуже погано, чекати на заповітні 38,5 градусів за Цельсієм і випити ібупрофен чи парацетамол.

